20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul
global gayrimenkul

Muammer Dereli Fen Lisesi olimpiyatlara abone oldu

Muammer Dereli Fen Lisesi olimpiyatlara abone oldu
Eğitim Yazdır

Muammer Dereli Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Sezgin Er TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Biyoloji dalında elde ettiği sonuçlarla öğretmenlerini ve ailesini gururlandırdı

Muammer Dereli Fen Lisesi 11.sınıf  öğrencisi Sezgin Er TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Biyoloji dalında elde ettiği sonuçlarla öğretmenlerini ve ailesini gururlandırdı. Er  2017 yılında girdiği TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Biyoloji dalında bütün aşamaları başarı ile geçmiş en son Antalya 'da Ocak ayında katıldığı aşamada  Gümüş  madalya kazanmış ve Türkiye'de okulunu ve ilimizi başarı ile temsil etti. Muammer Dereli Fen Lisesi son üç yıldır TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarına giderek artan bir sayıda katılarak bunu bir kültür haline getiriyor. 2018 yılında 26 öğrenci ile  olimpiyatlarda çoğunluğu 9.sınıf öğrencilerinden oluşan ekipler sonraki yıllar için büyük tecrübeler ediniyorlar .

 

BAŞARISININ TESADÜF OLMADIĞINI GÖSTERDİ

Bu yıl ki 1. Aşama sınavlarda tekrar katılan 11. sınıf öğrencisi Sezgin Er Devlet okullarında Türkiye 2'incisi olarak hem  başarısının tesadüf olmadığını göstermiş hem de okulunda TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları çalışmalarına katılan diğer öğrencilere örnek oldu. Okul yöneticileri tarafından yapılan açıklamada da , "Kendisini ve üzerinde büyük emeği olan Biyoloji öğretmeni Koncay Aslan hanımı canı gönülden tebrik eder başarılarının devamını dileriz" ifadeleri kullanıldı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi