20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

Bilgi Köprüsü’nün özel konukları

Bilgi Köprüsü’nün özel konukları
Eğitim Yazdır

Bisikletle dünya turuna çıkan Alman sörf eğitmeni çift Magda Mayerhoffer (27) ile Manu Winkler (27), yaşadıkları macerayı Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu öğrencileriyle paylaştı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren çift yabancı dil eğitimli, ilimizin ilk Montessori okulu Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun önceki gün özel konukları vardı. Bisikletleriyle nisan ayı başında dünya turuna çıkan Alman sörf eğitmeni çift Magda Mayerhoffer ile Manu Winkler, Türkiye etabında İzmit’te Bilgi  Köprüsü Montessori Anaokulu’nu ziyaret etti. Bilgi Köprüsü çocukları Alman macera tutkunlarını soru yağmuruna tuttu.
 
SIRADIŞI HİKAYELERİNİ ANLATTILAR
Alman Magda Mayerhoffer ile Manu Winkler, Bilgi Köprüsü Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada ve öğretmenler tarafından karşılandı. Çocukları sınıflarında ziyaret ederek yolculukları hakkında bilgi veren Winkler, 70 günde Romanya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’ı geçtiklerini, 3 yıl sürmesi beklenen seyahetlerine İran, Türkmenistan ve Hindistan gibi ülkeler üzerinden devam edeceklerini kaydetti. Gittikleri her şehirde çocuklarla bir araya geldiklerini belirten Mayerhoffer ise, “Bazı okulların gerçekten desteğe ihtiyacı var. Bunları gittiğimiz diğer okullarla paylaşıp isteyenlerin iletişim kurmasını sağlıyoruz. Bu şekilde daha önce birbirlerinden habersiz, farklı ülkelerde yaşayan insanlar yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kuruyor. Bazen karşımıza beklemediğimiz şeyler de çıkıyor. Avusturya’da bir gölde şişe içine konulmuş küçük bir kızın mektubunu bulduk. Bu mektubu gittiğimiz her okulda çocuklara okuyup O’na mektup yazmalarını istiyoruz. Bu şekilde mektupları adresine gönderiyoruz. Bu küçük kız belki güzel bir hikayeden etkilenerek göle bıraktığı mektup sayesinde şimdi tanımadığı yüzlerce çocuktan mektup alıyor, onların duygularını öğreniyor” dedi. Alman çift çocukların nasıl yaşadıkları hakkındaki detaylı sorularını da yanıtladı. Yanlarında taşıdıkları çadırda geceleri uyuduklarını ve bisikletten dinamo yardımıyla ürettikleri elektrikle enerji ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Türkiye’de yemeklerin çok lezzetli olduğunu ve gezecek çok yer bulunduğunu da belirten Alman çift, en çok Kapadokya’yı merak ettiklerini ve Türkiye’den ayrılmadan önce buraya da gideceklerini ifade etti. Çocuklarla zaman zaman Almanca da iletişim kuran Winkler ile Mayerhoffer, konukseverliği için okul yönetimine teşekkür etti. Okuldan ayrılmadan önce çocuklara gitarlarıyla şarkılar söylediler.
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi