23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kocaeli Fen Lisesi yine gururlandırdı

Kocaeli Fen Lisesi yine gururlandırdı
Eğitim Yazdır

Haber

Türkiye Kanguru Matematik Olimpiyatlarında dereceye giren Kocaeli Fen Lisesi öğrencilerinden Servet Hakan Altay Türkiye 3'üncülüğü, Ekrem Kavsara ise Türkiye 7'nciliği elde ederek ilimizi gururlandırdı

"Olimpiyatlarda Başarı" haberleri gelmeye devam ediyor. Kocaeli Fen Lisesi'nin katılım sağladığı Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında iki farklı kategoride 2 Türkiye 3'üncülüğü, 1 Türkiye 8'inciliğinden sonra, Türkiye Kanguru Matematik Olimpiyatlarından gelen Türkiye dereceleri hem öğrencileri hem öğretmenleri hem okulu hem de ilimizi gururlandırdı. Dereceye giren okullar için ödül töreni düzenlenirken öğrenciler ödüllerine kavuştu.

 

GENÇLERİMİZİ HEYECANLANDIRDI

Öğrencilerini tebrik eden Okul Müdürü Mesut Tekin, "Öğretmenlerimiz başarının haklı gururunu yaşarken, gençlerimiz de Türkiye derecelerinin tadını çıkardılar. Türkiye 3'üncüsü Servet Hakan Altay ile Türkiye 7'ncisi Ekrem Kavsara'nın başarıları 9'uncu sınıftan hazırlık yapan gençlerimizi de heyecanlandırdı. Emeği geçen başta Matematik Zümremiz ve koordinatör öğretmenimiz Mehmet Koç olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLER

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi