23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Bilnet’ten gerçeği aratmayan sınav provası

Bilnet’ten gerçeği aratmayan sınav provası
Eğitim Yazdır

Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, bu hafta sonu (30 Haziran Cumartesi-1 Temmuz Pazar) gerçekleşecek ünivesiteye geçiş sınavları Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testi’nin (AYT) gerçeği aratmayan provasını yaptı. İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde gerçekleşen sınava 400 öğrenci katıldı. Sınavda 35 öğretmen görev yaptı

Üniversiteye geçiş sınavlarında ilk yılında büyük bir başarıya imza atan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu’nda öğrenim gören 150 öğrenciden 146’sı istediği bölümleri ilk tercihlerinde kazanmış, Türkiye sıralamasında birinci basamak sınavında ilk 100’de 5 öğrenci yer almıştı. Bu yıl değişen sınav sistemiyle birlikte hedeflerini daha da yüksek tutan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, hafta sonu gerçekleşecek TYT ve AYT sınavlarının gerçeği aratmayan provalarını geçen hafta yaptı.
 
IMG-20180627-WA0000
 
BİLNET İLK KEZ KAPILARINI AÇTI
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) uyguladığı bütün kuralların aynen geçerli olduğu sınavlar, İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 58 derslikli Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde gerçekleşti. Bu sınav aynı zamanda Anaokulu’ndan Özel Fen Lisesi’ne kadar toplam 15 bin m2 kapalı alandan oluşan Bilnet Okulları’nda da ilk heyecan oldu. Sınava 400 öğrenci katılırken, 35 öğretmen ve 20 yardımcı personel görev aldı. 
 
IMG-20180627-WA0008 (1)
 
GERÇEĞİ İLE BİRE BİR AYNISI OLDU
Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, sınav için özel soru kitapçıkları ile sınav giriş belgeleri hazırladı. Bununla birlikte gerçekte olduğu gibi öğrencilere iki kurşun kalem, kalemtıraş, silgi, peçete ve şekerden oluşan bir set verildi. Plastik su şişelerinin etiketi sökülerek alındı. Bunun dışında cep telefonu, kent kart, bozuk para, anahtarlık gibi metal, plastik ve elektronik eşyaların sokulmasına izin verilmedi. Bu eşyalar girişte sınav güvenliğinden sorumlu öğretmenler tarafından toplandı. Ayrıca ÖSYM’nin uyguladığı gibi sınav başlangıcından 15 dakika önce girişler kapatıldı ve geç kalan öğrenciler sınava alınmadı. Öğrenciler 135 dakika süren TYT sınavında 40 Türkçe, 20 Sosyal, 40 Temel Matematik ve 20 Fen Bilimleri’nden oluşan 120 soru cevaplarken, ikinci gün 180 dakika süren AYT sınavında 40 Türk Dili ve Edebiyatı+Sosyal-1, 40 Sosyal, 40 İleri Matematik ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere 160 soruya yanıt verdi. Her iki sınavda da soru türleri, sayısı ve süresi gerçeği ile bire bir aynı oldu. 
 
IMG-20180627-WA0002
 
KORKMAZ BAŞARI DİLEDİ
Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu Müdürü Zeynep Melda Müftüoğlu Yıldırım sınavla ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız burada öğrencilerin sınav günü karşılaşacağı zorlukları göstermekti. Koca bir yıl çok iyi hazırlanan öğrenciler sınav günü küçük aksilikler yüzünden emeklerini boşa harcayabiliyor. Örneğin yanlış otobüse binenler, okul yolunu sınav sabahı bulamayanlar oluyor. Öğrencilerimiz bunları da görsün istedik. Yeni tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde harika bir ortamda bu sınavın gerçek provasını yaptık. Emeği geçen bütün öğretmenlerimizi ve yoğun ilgi gösteren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Sınavları takip eden Özel Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz da, “Öğrencilerimizi bilgiyle donatırken gerçek hayatta karşılaşacağı zorluklara da en iyi şekilde hazırlıyoruz. Bu açıdan güzel ve faydalı bir prova oldu. Ben hafta sonu başta ilimiz olmak üzere bütün Türkiye’de üniversite sınavlarına girecek öğrencilerimize şimdiden başarı diliyorum” dedi.

 

 IMG-20180627-WA0007 (1)
 
 
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi