25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Zeytinoğlu Kariyerportu anlattı

Zeytinoğlu Kariyerportu anlattı
Ekonomi Yazdır

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Kariyerport Mükemmeliyet Merkezi'ni tanıttığı programda, "Odamıza kayıtlı işletmelere sunan 35 liman işletmesi , TÜRKLİM’e kayıtlı 60 liman işletmesi, 59 denizcilik meslek lisesi, 9 fakülte, 13 meslek yüksekokulu ve gelecekte bu sektörde çalışmak isteyen kişilerden oluşuyor" dedi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve TÜRKLİM Başkanı İbrahim Dölen dün sanayi odası tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek “Kariyerport Mükemmelliyet Merkezi” hakkında açıklama yaptı. “Kariyerport Mükemmelliyet Merkezi’ni” tanıtan Zeytinoğlu, “Açılışını 16 ağustos 2017 tarihinde yaptık. Odamıza kayıtlı işletmelere sunan 35 liman işletmesi , TÜRKLİM’e kayıtlı 60 liman işletmesi, 59 denizcilik meslek lisesi, 9 fakülte, 13 meslek yüksekokulu ve gelecekte bu sektörde çalışmak isteyen kişilerden oluşuyor” diye konuştu.

 

3 AYDA 30 KİŞİ FAYDALANDI

Projeden bahseden Zeytinoğlu, “Bu güne kadar 3 aylık süre zarfında 30 kişi eğitimlerden yararlandı. Proje sonrasında 8 liman personeli eğitim aldı. 30 Karamürsel meslek yüksek okulu öğrencisi eğitimden faydalandı. Elimize limanlardan gelen 100 adet de eğitim talebi var. Kariyerport Mükemmelliyet Merkezi’nde yılda 120 lise öğrencisi, 120 meslek yüksek okulu öğrencisine eğitim verilebilir. Merkezimizi daha da etkin hale getirebilmek için sadece liman sektörü değil, yeni mezun öğrenciler de hedef kitlemiz” şeklinde konuştu.

 

"FAİZİN DÜŞECEĞİNE İNANIYORUZ"

Seçim çalışmalarının ekonomiye etkisini anlatan KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Bizim sanayici olarak beklentimiz erken seçimin bir an önce yapılmasını bildirmişti. Seçim bittiğine göre artık üretime, ihracata yönelmeliyiz. İnşallah OHAL bir an önce kalkar. Böylece Avrupa Birliği’ne adım atacağını düşünüyorum. Türkiye için yeniden bir ivmelenme fırsatı var. Ekonominin günlük hareketleri çok önemli değil. Orta ve uzun vadeli etkileri önemli. Faizin zamanla düşeceğine inanıyoruz. Seçimin bitmesini ve istikrarlı dönemin başlamasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem