18 Haziran 2019 Salı

İSU geleneksel bayramlaşması yapıldı

İSU geleneksel bayramlaşması yapıldı
Güncel Yazdır

İSU Genel Müdürlüğü Geleneksel Ramazan Bayramlaşması, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla Kurum bahçesinde gerçekleştirildi. Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İSU Genel Müdürlüğünün insan, bilgi, teknoloji ve para yönetimi ile model bir kurum olduğunu söyledi

Geleneksel Bayramlaşma Programına, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Şube Müdürlerinin yanı sıra Genel Müdürlük Hizmet Binasında çalışan personel katıldı.

 

SAĞLIK,”ATIKSU ARITMA ORANIMIZI YÜZDE 100’E ÇIKARIYORUZ”

Bayramlaşma programında konuşan Genel Müdür Ali Sağlık, ‘’Mübarek üç ayların artık sonuna geldik. Kadir gecemizi idrak ettik. Allah’a şükürler olsun ki nüfusu 2 milyona dayanan bir şehrin musluklarından kaliteli suyun akmasına vesile oluyoruz. İnşallah bu kaliteyi daha da arttırarak devam ettireceğiz. Yine hamdolsun ki örnek bir atıksu arıtma sistemimiz var. Arıtmada %1 oranında bir açığımız vardı. Darıca’daki tünel projemiz kısa bir süre içinde tamamlandığında %100 arıtma yapan bir şehir olacağız. Başkanımızın bize her konuda verdiği destek sayesinde güzel çalışmalar yapıyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışma ile Kocaeli’ne hizmet veriyoruz. Allah’a şükür insan kaynağımız var, paramız var; biz de bu olanakları en iyi şekilde değerlendirmeye gayret ediyor ve inşallah bundan sonra da değerlendirmeye devam edeceğiz. Hepinizin Ramazan bayramını tebrik ediyorum ve gittiğiniz yerlere bizlerden selam götürmenizi istiyorum.’’ dedi.

 

BAYRAM,”İSU’YU İSU YAPAN MİLLETTEN KOPMAMASI VE TEKNOLOJİYİ KULLANMASIDIR”.

Programa katılan KBB Genel Sekreteri İlhan Bayram, ’’Bizim su kanal idaremiz, bizim Büyükşehir Belediyemiz Türkiye’nin model Büyükşehir Belediyesi ve model su kanal idaresidir. Gerek personel kalitesi olsun gerek işletmecilik kalitesi olsun Türkiye’de lider konumda. Ancak, “biz olduk” demek büyük bir gaflet içine düşmektir. Daha yapacak çok işimiz var ve hizmetlerimizin sonu yok. İSU’yu İSU yapan milletten kopmaması ve teknolojiyi iyi kullanmasıdır. Milletten kopan bir idarenin geleceği yoktur. O yüzden biz insanımıza değer veriyoruz ve onlar için hep daha iyi neler yapabileceğimiz üzerine kafa yoruyoruz. Ben buradan ayrıldıktan sonra da İSU’nun çalışmalarını takip ediyorum ve bizim yaptığımız güzel işlerin üzerine sürekli güzellikler eklendiğine, büyük bir memnuniyetle şahit oluyorum.’ dedi. Bayram tatiline gidecek olanlardan trafikte dikkatli olmalarını da isteyen Genel Sekreter Bayram, herkesin Ramazan bayramını tebrik ederek daha nice bayramlarda yine beraber olma temennisinde bulundu.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU,”İSU MODEL BİR KURUMDUR”

“Bayramlar barıştır, akraba ziyaretidir, mezar ziyaretidir. Hatta mezar ziyaretleri ölümü hatırlatması ve kendimize çeki düzen vermememizi sağlaması sebebiyle oldukça önemlidir.” ifadeleri ile konuşmaya başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “İSU, model bir kurumdur. Ve bu başarı hepimize aittir. İyi bir yönetim için üç şey çok önemlidir. Birincisi insan yönetimidir. Biz buna çok fazla önem veriyoruz; Bizim için çaycısından temizlikçisine kadar herkes değerli ve özeldir. Biz ‘’insanı yaşat ki devlet yaşasın’’ anlayışını kendisine şiar edinmiş bir neslin mirasçılarıyız. Yine yönetimde bir diğer unsur bilgi ve teknoloji yönetimidir. Bunlara sahip olmak yetmez bunları en iyi şekilde değerlendirmek de önemlidir. Hamdolsun biz bu noktada da çok iyi bir yerdeyiz. Ve son olarak para yönetimi; bütün bu saydıklarımıza sahip olan ve en iyi şekilde yöneten bir kurumuz. Biz göreve geldiğimizde İSU’nun yıllık yatırım maliyeti en asgari düzeydeydi. Ama artık çok fazla yatırım yapan bir kurum haline geldik. Bu güzellikler, bu hizmetler ve bu kalite devam edecek.” diye konuştu.

 

“DEĞER VE GÜZELLİKLERE SAHİP ÇIKALIM”

Değerlere ve güzelliklere sahip çıkılması tavsiyesinde bulunan Başkan Karaosmanoğlu, sözlerini şöyle tamamladı,” Bizler değerlerimize, güzelliklerimize sahip çıkarsak Allah bizlere daha fazlasını nasip eder. Zira biz değerlerimize sahip çıktığımız takdirde onlar da bizi mutlu eder. Her yıl 40 ila 50 bin arasında nüfus artışı olan bir kent olmamıza rağmen hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Sürekli yeniliklerle şehrimizin dört bir tarafında hizmet veriyoruz. Yani bu şehrin her zerresinde biz varız. Tüm bu çalışmaların neticesinde eğer Allah razı olsun dedirtebiliyorsak bizden bahtiyarı yoktur. Ben sözlerime son verirken aydınlık yarınlarda daha nice bayramlara kavuşmayı diliyor hepinizi selamlıyorum.” dedi. Bayramlaşma programı yapılan konuşmaların ardından Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Müdür Ali Sağlık, programa katılan İSU yönetici ve personelin bayramını tek tek tebrik etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem