22 Ocak 2019 Salı

"İnce'nin adaylığı Cumhurbaşkanına hakarettir"

İnce'nin adaylığı Cumhurbaşkanına hakarettir
Güncel Yazdır

Haber

Ramazan Bayramı öncesi gazetemize ziyarette bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, 24 Haziran seçimleri için Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı adaylığını eleştirirken "Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye hadi gel seni aday yapıyorum demesi cumhurbaşkanına da şehitlerimize de hakarettir" dedi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ramazan Bayramı öncesi gazetemize ziyarette bulundu. Başkan Doğan'ı gazetemizin Genel Koordinatörü Çetin Gürol ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ozan Özgenç ağırladı. Ziyaretinde Başkan Doğan gazetemiz çalışanlarına isimlerinin yazılı olduğu birer mendil hediye etti. Sohbet havasında geçen ziyarette 24 Haziran seçim çalışmalarını değerlendiren Doğan, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin aday gösterilmesini eleştirdi. Doğan, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun çıkıp Muharrem gel bakalım seni aday yapıyorum demesi bile cumhurbaşkanına hakarettir" dedi.

 

İNCE'Yİ CHP'NİN BAŞINDA BİR GÖRSEYDİK

Ziyarette önemli açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Bu ülke 780 bin km kare, 82 milyon nüfusu ile köklü bir devlet geleneğinin ve güçlü bir milletin olduğu bir yer. Tüm dünyanın gözü üzerinde olan bir ülke denetlenecek bir kişi her şeyiyle hazır olmalı. Sayın İnce'yi keşke CHP'nin başında bir görseydik. En azından orayı bir yönetseydi. Sayın Kılıçdaroğlu'nun çıkıp Muharrem gel bakalım seni aday yapıyorum demesi bile cumhurbaşkanına hakarettir. Kendilerine uygun görmedikleri bir adayı ülkeyi yönetmeye aday olarak görmeleri bu işi başından dalgaya almaktır" şeklinde konuştu.

 

AYNI GEMİDEYİZ

Devamında Doğan, "Öbür taraftan diğer adayların hiçbirinin bu ülkeyi yönetecek kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Armudun sapı üzümün çöpü diyelim hadi. Aynı gemideyiz. Ama daha becerikli, daha usta olan var mı? Ne badireleri atlatan bir kişi varken diğerlerinin hangisinin esamesi okunabilir ki? Bu ülke Malazgirt'ten beri Çanakkale'den beri şehit kanlarıyla bulanmış. Selçuklu, Mustafa Kemal olmasa biz burada olmazdık. Bu kadar şehitlerle kazanılmış bir ülkeyi biz öyle hadi Muharrem seni aday yapıyoruz diyecek kadar küçümseyemeyiz. Bu şehitlerimize de hakarettir. Ben bu olayın bir parti veya kişi seçimi olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

KENDİMİ SİYASİ ASKER OLARAK GÖRÜYORUM

Belediye başkanlığı görevinin yanı sıra seçimler için de koşturan Başkan Doğan, "Ben görevimi yapıyorum. Kendimi bir siyasi asker olarak görüyorum. Tayyip Erdoğan'ı istemeyenler olabilir. İcraatlarını beğenmezler, sıkılanlar olabilir. Tayyip Erdoğan'ı istemeyen bir Avrupalı bir Amerikalı acaba Türkiye'nin iyiliğini isteyerek mi istemiyor. Bu Avrupa'nın iki yüzlülüğü. Öbür taraftan Amerika'nın foyası çıktı" sözlerine yer verdi. 

 

ŞAKA GİBİ

"Benim ülkemin başına sıradan bir kişi geçemez" diyen Doğan, "Sayın Muharrem İnce bir belde bile yönetmedi. Çocuk oyuncağı mı bu. Şaka gibi. Hadi Meral hanımın bir bakanlık gibi tecrübesi var. Bu gemi AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde olduğu bir gemi değil ki. Gitsin gitsin diyenlere soruyorum: Kim gelecek? Armudun sapı üzümün çöpü demenin zamanı değil. Ben kendimi bir siyasi arenada görev yapan bir kişi olarak görüyorum" açıklamalarında bulundu. Son olarak anket sonuçlarını da rakam vermeden değerlendiren Doğan, "Anketlerde düşündüğümüz tabloyu görüyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu