20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

Sel mağdurlarına 1.3 milyon TL yardım

Sel mağdurlarına 1.3 milyon TL yardım
Güncel Yazdır

27 Mayıs 2018 tarihinde kentimizde etkili olan sağanak yağışın ardından mağdur olan vatandaşlara devletin sıcak yardım eli uzatıldı

27 Mayıs’ta ilimizde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ilçelerde yoğun olmak üzere yaşanan su baskınları ile ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerinin katılımları ile Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında Valilik Kriz Merkezi oluşturularak çalışmalar koordine edildi. İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İSU ve ilçe belediyelerinin itfaiye ve vidanjörleri olmak üzere diğer ilçe belediyelerinin iş makineları ile birlikte ihbar alınan noktalara ve özellikle ulaşımda aksamalara neden olacak battı-çıktı ve tünellere anında müdahale edilmek suretiyle trafikte kesintiler yaşanmasının önüne geçildi. Su baskını yaşanan ev ve işyerlerinden su boşaltma çalışmalarına da gün boyu devam edildi.

 

HASAR TESPİTİ YAPILDI
Valilik ve kaymakamlıklarca, defterdarlık, çevre ve şehircilik ve belediyelerden temin edilen teknik personellerden oluşturulan ‘Hasar Tespit Komisyonları’ sel ve su baskınlarının yaşandığı ev ve işyerlerinde incelemelerde bulundu, hasar tespitleri yapıldı ve raporlar oluşturuldu. Vali Hüseyin Aksoy da şiddetli yağış nedeniyle mağdur olan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Aksoy, vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi ve hayatlarının normale döndürülmesi için, Başbakanlık Afet ve Acil Yardım Başkanlığı’ndan 875 bin 000 TL, Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültür İşleri Başkanlığın’dan 275 bin TL ödeneğin temin edildiğini açıkladı. Aksoy ayrıca; İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan 102 bin TL ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan da 37 bin 100 TL olmak üzere toplamda 1 milyon 289 bin 100 TL yardım yapıldığını belirtti.

Yaşanan su baskını nedeniyle hasar tespiti yapılan ev ve işyeri sayıları ile yapılan yardımlara ilişkin düzenlenen çizelge şöyle;

TABLO

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi