18 Haziran 2019 Salı

Jandarma Teşkilatı 179 yaşında

Jandarma Teşkilatı 179 yaşında
Güncel Yazdır

Haber

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 179'uncu yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, "Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan topraklarımızda Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur" dedi

Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşunun 179'uncu yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanlığı, Kültür Tepesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'nda törende gerçekleştirdi. Programda İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Jandarma Genel Komutanlığı'nın kutlama mesajı ve Jandarma Teşkilatı'nın tarihçesi okundu.

 

JANDARMA

 

YOĞUN KATILIM

Programa Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, PTT İl Müdürü Adnan Sert, İzmit Hal Müdürü Ayhan Acar, İzmit Gar Müdürü Hüseyin Doğan ve İl Jandarma Teşkilatı katılım sağladı.

 

HER ZAMAN TAKDİR KAZANMIŞTIR

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, "Başarılarla dolu Jandarma Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güveni ve kamu düzeninin sağlanması yönüyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan topraklarımızda görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur" dedi.

 

HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMEKSİZİN

Devamında Albay Osman Aslan, "Kahramanca, canı pahasına her türlü zor koşullarda teröristle mücadele harekatı icra eden Jandarma, emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarda tam bir koordine içerisinde bağrından çıktığı milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve heyecanla görev yapan Jandarma, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen halkımızla bütünleşmiş bir teşkilattır. 179 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakarca ve kahramanca hizmet eden tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli adına bu mutlu günümüze teşriflerinden dolayı hepinize derin saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem