18 Haziran 2019 Salı

Genç İzmitliler platformu bayramda 150 çocuk sevindirdi.

Genç İzmitliler platformu bayramda 150 çocuk sevindirdi.
Güncel Yazdır

Genç İzmitliler yine dur durak bilmiyorlar. Yaptıkları projelerle ve enerjileriyle kentteki tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olan ve İzmit’in en hareketli yüzü haline gelen Genç İzmitliler Platformu Ramazan Bayramı dolayısı ile 150 çocuğu baştan aşağı giydirerek sevindirdi

Bu gün 150 çocuğa kıyafetlerini hediye eden Genç İzmitliler Platformu çocuklarla beraber sohbet de ederek sevinçlerine ortak oldular. Açıklamasında “ Çocukların gözlerinde gördüğümüz bu sevinç hiç bir şeye değişilmez, çünkü çocuk gülerse dünya güler.” diyerek emeklerinden ve desteklerinden dolayı da tüm platforma teşekkürlerini iletti.

BU SEVİNÇ DÜNYALARA BEDEL
Çocuklara hediyelerini ederken konuşan Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet ŞENGÖZ : “ Benim çok benimsediğim bir Yunus Emre felsefesi var. Mal da yalan mülk de yalan. Gel biraz da sen oyalan diyor. Bu bağlamda aslında bir çok şeyi özetliyor. Genç İzmitliler olarak kurulduğumuz günden beri ihtiyaç sahibinin yanındayız. Ve bunun en güzel yanı bunu tamamen kendi imkanlarımız çerçevesinde yapıyor olmamız. Bu gün de 150 ihtiyaç sahibi çocuğumuzu giydiriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi çocuk gülerse dünya gülecek. Bu gün burada yavrularımızın gözündeki mu mutluluğu görmek paha biçilemez bişey. Ben ekibime de çok teşekkür ediyorum. “ Dedi.

DÜNYA ÇOCUKLARINI UNUTMAYIN
Şengöz : “ Dünyanın muhtelif yerlerinde bu gün çocuklar ölüyorlar. Afrikada açlıktan. Suriye’de savaştan. Arakan’da zulümden... Her ne olursa olsun bu gün dünyanın vicdanı kördür, sağırdır. Dünyanın neresinde olurda olsun, ölen veya öldürülen bir çocuk için gönlü sızlamayan da vicdandan yoksundur. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın da bir adaleti var. Her zaman dediğimiz gibi dünyada barışı sağlamak için önce çocukların göz yaşlarını dindirmemiz lazım.” Dedi.

HERKES ETRAFINDAN BAŞLAMALI
Son olarak Şengöz : “ Bu gün biz İbrahim as’ın ateşine su taşıyan karınca misaliyiz. Elimizden gelen budur. Safımız bellidir. Bu minvalde herkes çevresini düzeltmek için mücadele etse ülkemiz ve dünyamız daha yaşanabilir, daha mutlu bir yer haline gelecek. İnsanları sevindirin. Çocukları sevindirin. Ben bu noktada bu kadar sağ duyulu ve bu kadar hassas arkadaşlarla beraber olduğum için çok mutluyum. Dünya daha güzel bir yer olabilir, herkes üzerine düşeni yaparsa” diyerek çocuklara hediyelerini takdim etti.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem