21 Mayıs 2019 Salı

Kaman Akşener mitingine 25 bin kişi bekliyor

Kaman Akşener mitingine 25 bin kişi bekliyor
Siyaset Yazdır

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman 19 Haziran’da Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleşecek olan mitinge 25 bin kişi beklediklerini söyledi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman 19 Haziran’da İzmit Milli İrade Meydan’ın gerçekleşen olan mitinge 25 bin kişi beklediklerini ifade etti.

 

KADINLARA YAZMA DAĞITILACAK

Kaman yaptığı açıklamada, “19 Haziran saat 17:00’da Milli İrade Meydan’ında coşkulu bir miting planladık. Bunu Kocaeli halkıyla birlikte coşkulu bir şekilde yapmayı arzuluyoruz. Bu mitinge 25 bin kişinin geleceğini tahmin ediyoruz. Bu sayının 10 bin kişilik bölümünün kadınlardan oluşacağını düşünüyoruz. Kadın bir lider olarak Meral Akşener’i kadın destekçilerinin destekleyeceğini düşünüyoruz. İl başkanlığımız olarak oraya gelen kadınlarımıza Akşener’in anısına bir yazma hediye edeceğiz. Bu yazmalarımızdan 10 bin adet dağıtılacaktır” ifadelerinde bulundu.

 

6 VEKİL İDDİAMIZ DEVAM EDİYOR

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Partimize olağanüstü bir ilgi var. İstanbul’da yapılan iftar programlarına baktığımızda 2 bin kişilik iftar programlarına 6 bin kişinin geldiğini ifade edildi. Bu dipten gelen bir dalganın sesleridir. Bu ilginin bütün tabana yayılacağını düşünüyoruz. 6 vekil iddiamızı sürdürüyoruz. Milletvekili adaylarımız gecenin geç saatlerine kadar çalışmaya devam ediyor. Kendilerine olan ilgiyi gördükçe alacağımız sonuçların büyüklüğünü görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ENDİŞE DUYUYORUZ”

Kaman konuşmalarının devamında, “Bu seçim çalışmaları sırasında maalesef üzücü olaylarla da karşılıyoruz. Örnek verecek olursak stantlarımıza, otobüslerimize olan saldırılarla karşılıyoruz. Bu iktidarı kaybetme korkusu yaşayanların hissettikleri huzursuzluğun dışa vurumu olarak değerlendiriyoruz. Biz bugün tekrar söylemek istiyoruz biz AKP’lilerin afiş astıkları yerlere bizde afiş asacağız. Bunları indirmemelerini rica ediyoruz. Eşitlik ilkesinin bozulmasını istemiyoruz. Yaptığımız resmi müracaatlara yanıt verilmemektir. Biz bu seçimi huzur ve barış içerisinde geçirmek istiyoruz. Seçim sonunda alınacak bir İYİ Parti zaferinin iktidarı kaybeden ekip tarafında bir huzursuzluk ortamına dönüştürülmesinde endişe duyuyoruz” dedi.

 

30 BİN KİŞİNİN ÜZERİNE ÇIKAMADILAR

Kaman son olarak ilimizde yapılan Cumhurbaşkanı adaylarının mitinglerini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine, “İttifak ortaklarımızın mitinglerini başarılı buluyorum. Rakamları kendilerinde zaten mevcut. Başarılı bulduğumu ifade etmek isterim. AKP’nin mitinginde ise park yerinde olan otobüslerin plakalarını sosyal medya üzerinden tespit ettik. Çevre illerden otobüslerle geldiklerini tespit ettik. İktidar partisi bindirilmiş kıtalarla alanı doldurmaya çalışmıştır. Mitingin 15’inci dakikasında alanında 3’te 1’inin boşalmasının çevre illerden gelenlerin kendi şehirlerine dönmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. O gün ki mitingde 25 bin kişiye ulaştığını ve 10 bin kişinin ise farklı şehirlerden getirildiğini düşünüyoruz. İktidar partisi 100 bin rakamından bahsetmişti. Baktığımızda gelen kişi 30 bine yakın sayıların üzerine çıkmadı” ifadelerinde bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem