21 Ocak 2019 Pazartesi

Erdoğan: Yine tarih yazıyorsun Kocaeli

Erdoğan: Yine tarih yazıyorsun Kocaeli
Siyaset Yazdır

Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe Pazarı’nda gerçekleştirdiği mitingde, “Türkiye’nin lokomotifi, barışın vefanın kenti Kocaeli. Maşallah bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Yine tarih yazıyorsun Kocaeli. Kabına sığmıyorsun Kocaeli” dedi

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Erdoğan’dan üçüncü üniversite müjdesi

 

Binler meydana akın etti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe Pazarı’nda gerçekleştirdiği mitingde önümüzdeki dönemde üçüncü üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracaklarının müjdesini verdi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerine iki hafta kala ilimize gelerek miting yaptı. Perşembe Pazarı’nda yaklaşık 50 bin vatandaşla buluşan Erdoğan’a ilgi oldukça yoğundu. Alan saatler öncesinden dolmaya başlarken, emniyet güçleri tarafından da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Miting alanına gelen vatandaşlar didik didik aranırken, alanın çevresindeki binaların çatılarında da keskin nişancılar yerleştirildi.

 

ALAN DOLDU TAŞTI

Cumhurbaşkanının mitingine, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, AK Partili milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, Sami Çakır,  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, milletvekili adayları, ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Alan hınca hınç dolarken, coşkulu kalabalık sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine tezahüratlarda bulundu.

 

GENÇLER ERDOĞAN TİŞÖRTÜ GİYDİLER

Perşembe Pazarı alanında saat 17.30’da başlayacak mitingde toplam 50 bin bardak su vatandaşların serinlemesi için dağıtıldı. 50 bin karton şapka, 30 bin Türk bayrağı, 30 bin parti flaması dağıtıldı. AK Partili gençler, alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtler giydiler.

 

“YENİ BİR KOCAELİ KURULDU”

Programın açılış konuşmasında konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, “Cumhurbaşkanımızla kahramanımızla birlikte yürüdüğümüzü dosta düşmana gösterdiniz. Şeref verdiniz. Yolculuğumuz “Her şey Türkiye için” diyerek başladı. Yaparsa AK Parti yapar vaadiyle yeni bir ülke, yeni bir Kocaeli kuruldu. Biz Türkiye’ye Kocaeli’ye inandık. Muasır medeniyetlerle yarışan Türkiye bugün yeni bir yol ayrımında. Bu yarış diğer adaylarla değil, dünya ile yarıştır. AK Parti’nin rakibi dünyadaki rakipleridir. Türkiye ümidin adıdır. Vakit Türkiye vaktidir. Bize oy vermeyen herkesi ikna etsek aldığımız yüzde 50’leri yüzde 60’lara taşıyabiliriz” diye konuştu.

 

“YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ”

Eryarsoy’un ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,“24 Haziran’a artık sayılı günler kaldı. 13 günümüz var. İnşallah daha büyük bir coşkuyla bundan önceki dönemlerde elde ettiğimiz başarıyı Allah nasip ederse hep birlikte çok daha yüksek bir şekilde Kocaeli’de kutlayacağız inşallah. Şuanda bu enerji, bu heyecan, bu bakışlar bunu gösteriyor. Biz hep Kocaeli’yi dert edindik. Büyük başarılara imza attık. Elde ettiğimiz başarı hepimizin başarısıdır. Bu başarıyı beraber elde ediyoruz. 24 Haziran’dan sonra yürüyüşümüze halkla beraber devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından milletvekilleri coşkulu kalabalığa tanıtıldı.

KOCAELİ KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

Aday tanıtımının ardından kürsüye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Faruk Özlü, “Vakit Kocaeli vakti. Vakit Türkiye vakti. Kadir geceniz mübarek olsun. 24 Haziran’da sandıkları patlatmaya hazır mısınız?” dedi. Özlü’nün ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Kocaeli’ye bu yakışır. Kocaeli her zaman kendine yakışanı yaptı. Kocaeli çalışkan insanların şehridir. Çalışkan insanların şehri olduğu için Kocaeli çalışkan siyasetçileri, liderleri sever. Türkiye’nin en çalışkan siyasetçisi kim. Recep Tayyip Erdoğan.  Kocaeli onu çalışkan, üretken olduğu için seviyor. Kocaeli halkı kadir şinastır. Siyaset irade meselesidir. Bu muhalefetin 24 Haziran’a kadar bunların nefesi yetmez” dedi.

 

YİNE TARİH YAZIYORSUN KOCAELİ

Işık’ın konuşmasının ardından ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan coşkulu kalabalığın yoğun tezahüratları eşliğinde sahneye çıktı. Erdoğan konuşmasında, “Kocaeli üretim merkezi Kocaeli. Türkiye’nin lokomotifi, barışın vefanın kenti Kocaeli. Maşallah bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Yine tarih yazıyorsun Kocaeli. Kabına sığmıyorsun Kocaeli. 24 Haziran’da gümbür gümbür akmaya var mıyız Kocaeli. Sandıkları patlatmaya hazır mıyız Kocaeli? Erdem, irade ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz Kocaeli” dedi.

 

“ÇILGIN KOCAELİLİLER VAR”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Siz Nuri Demirağ’ın uçak fabrikasını kapatıp, gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. CHP budur kime yutturacaksınız. Sizin bu ülkede dikili taşınız yok. Benim halkım bunlara dersini sandıkta verecek. Kocaeli şu dersin bir verin. Çılgın Türkler’den sonra burada da Çılgın Kocaelilier var” şeklide konuştu.

 

ÜÇÜNCÜ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

“Kocaeli’yi CHP’den aldıktan sonra Kocaeli ne hale geldi görüyorsunuz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz modern Türkiye’yi kuruyoruz. Biz daha güzelini, kalitesini kazandırmanın davasını güdüyoruz. Vakit bereket, bolluk vakti diyor muyuz? Vakit Kocaeli vakti diyor muyuz? Bizi gerçekten anlamak isteyen kazandırdığımız eserlere, yatırımlara baksın. Kocaeli AK Parti siyasetinin sembol şehirlerinden biridir. 16 yılda 24 Katrilyon yatırım yaptık Kocaeli’ye. 9 bin derslik inşa ettik. Kocaeli Üniversitesi’ni güçlendirdik. Gebze Teknik Üniversitesi’ni kazandırdık. Şimdi Üçüncü üniversiteyi de Kocaeli’ye kazandıracağız. Eğitim, bilim, sanat bunlar bizde. Tutturmuş fizik öğretmeniyim. Ama fizik öğretmeni olmak sana Cumhurbaşkanına hakaret etme hakkını vermez” değerlendirmesinde bulundu.

                                                                  

MİLLET BAHÇESİ MÜJEDESİ

Millet bahçesi yapacaklarını belirten Cumhurbaşkanı, “Kocaeli için 33 bin kapasiteli stat yaptık. Kocaelispor’un hakkı süperlig ama bunu başarmanız lazım. Gebze Kışlasının olduğu yerde 400 dönümlük alanda millet bahçesi yapacağız. O millet bahçesinde yatıp yuvarlanacaksınız. İngiltere’nin Hyde Parkı varsa Kocaeli’nin de Millet Bahçesi var. Bize bu yakışmaz mı? George’a yakışır da bize yakışmaz mı? Bu dert işi dert. Yanına da Kocaeli’ye yakışır bir camii inşa edeceğiz. Büyük bir camii Kocaeli’de yok.  Hünkar Çayırının olduğu bölgeyi de millet bahçesi yapacağız. Şehir hastanesini 2020 başında açacağız. 19 bin konut projesini hayata geçirdik. Kocaeli’nin bölünmüş yol uzunluğunu 260 kilometreye kadar çıkardık. Kuzey Marmara Otoyolunu da tamamlıyoruz. İzmit Otogar kavşağındaki çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

 

“AK PARTİ’YE MÜHRÜ BASACAKSINIZ”

Projeleri anlatmaya devam eden Erdoğan, “Gebze – Halkalı arasındaki hızlı tren projemizin çalışması sürüyor. Çiftlilerimize 344 Trilyon liralık tarımsal destek verdik. Bilişim Vadisi kendi teknolojimizi ürettiğimiz bir merkez olacak. Gebze’de milli çip tesisimizi kuruyoruz. Kocaeli 24 Haziran’da durmak yok yola devam diyor muyuz? Mührü bir kez daha AK Parti’ye basıyor muyuz? Cumhur ittifakını rekora taşıyor muyuz?  Projelerimiz hizmet dağının görünen kısmı. 2 pusula olacak bir tanesinde Cumhurbaşkanı adayına, diğerinde de AK Parti’ye mührü basacaksınız. Sizlerin desteğini istiyoruz. Bu hizmeti son nefesimize kadar sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

IMG-20180610-WA0059

IMG-20180610-WA0061-(1)

alan--(2)

alan--(3)

 

 

IMG-20180610-WA0053-(1)

IMG-20180610-WA0050

IMG-20180610-WA0051

IMG-20180610-WA0052

IMG-20180610-WA0055

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu