20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

"Sanayide kalitesizliği aşacağız"

Sanayide kalitesizliği aşacağız
Siyaset Yazdır

Haber

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, ilimize gelerek "komşularım" diye hitap ettiği Kocaelililerle buluştu. Mitingde konuşan İnce, "Sanayimiz, tarımımız atıl. Türkiye’de sanayide bir kalitesizlik var. Sanayiyi terk edip sanayicileri inşaatçı yaptık. İlk iş bunu aşmak olacak" dedi

KALABALIK

 

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Perşembe Pazarı alanında düzenlediği coşkulu mitingde yaklaşık 25 bin vatandaşla buluştu. 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala ilimize gelen İnce, kendisini destekleyenlere önemli mesajlar vererek Kocaelililerden oy istedi. Mitinge CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve il yönetimi, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, ilçe başkanları, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, milletvekili adayları, CHP’nin Kocaeli’de önemli isimlerinden Sefa Sirmen ve eski milletvekilleri, çok sayıda STK temsilcisi, Hodri Meydan Taraftar Derneği Başkanı Enver Güler ve yönetimi ve 7’den 70’e yaklaşık 25 bin vatandaş katılım sağladı.

 

MİLLET İTTİFAKI

 

GÜVENLİK

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

CHP Kocaeli İl Örgütü, Perşembe Pazarı alanını flamalar, bayraklar ve pankartlarla donatırken emniyet güçleri de alan etrafında yoğun güvenlik önlemi aldı. Vatandaşlar üst aramasından geçerek alana girebildi. Alanda polis ekiplerinin yanı sıra jandarma ekipleri de görevlendirildi. Alanı dolduran vatandaşlar, sloganlar ve parti müzikleri eşliğinde Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi bekledi. CHP İl Örgütü’nün hazırlamış olduğu 10 bin adet Türk Bayrağı ve 10 bin adet üzerinde Muharrem İnce yazan şapka dağıtıldı. Alanı coşku ve heyecan sararken İnce, alkışlarla sahneye çıkarak Kocaelilileri selamladı.

 

KOCAELİSPOR

İNCE’YE DE KOCAELİSPOR ATKISI

Geçtiğimiz hafta Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu’na miting sonunda Kocaelispor atkısı hediye eden Hodri Meydan Taraftar Derneği Başkanı Enver Güler, bu hafta da CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye hediye etti. Güler, Kocaelispor atkısını ilimize gelecek olan diğer Cumhurbaşkanı adaylarına da hediye edecek. Miting sonrası CHP İl Kadın Kolları da İnce’ye çiçek takdim etti. Yaklaşık 40 dakika süren Kocaeli mitinginin ardından İnce İstanbul'a geçti.

ÜÇ VEKİL

 

SANAYİYİ KOCAELİ'DE KONUŞACAĞIZ

Ardından sloganlar eşliğinde sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, "Benim konuşmalarım iki bölümden oluşuyor. İlk olarak Türkiye ölçekli çözüm önerileri. İkincisi ise Erdoğan’a cevaplar. İki de bir diploma sormuyorum zaten olan var olmayan var canı çeker. Sanayiyi nerede konuşacağız, tabi ki Kocaeli’de. Sanayimiz, tarımımız atıl. Sanayide enerji maliyeti çok yüksek. Sanayi bir takım faaliyetidir. Türkiye’de sanayide bir kalitesizlik var. İlk işimiz onu aşmak olacak" dedi.

 

MUHARREM İNCE (3)

453 MİLYAR DOLAR BORÇ VAR

Türkiye’nin milli gelirinin yüzde 15’inin sanayide olduğunu belirten İnce, "Gelişmiş ülkeler bizim bugün zorlandığımız 10 bin dolarlara düşen milli gelirimizi 1950’lerde yakalamışlar. Biz 2018’de bile 10 bin dolarda değiliz. 453 milyar dolar borcumuz var. Türkiye nüfusunun yüzde 20’si işsiz. Son 15 yılda üretim yerine ne yazık ki ithalatı seçti. Sanayiyi terk edip sanayicileri inşaatçı yaptık. Ne yazık ki yüksek teknoloji yüzde 1. Eğer inşaat dünyayı zenginleştirseydi, 1500 yıl önce asıl inşaatı Çinliler yaptı. İstanbul surları yüzyıl öncesinin en büyük inşaatıdır. Kalkınma sanayi ile olur. Erdoğan dünyayı 1000 sene geriden takip ediyor" şeklinde konuştu.

 

İNÖNÜ YOK, İNCE VAR GEL

"Değerli komşularım" diye hitap ettiği Kocaelililere çıkış yolunun sanayi ile olacağını belirten İnce, "Erdoğan ne ile kavga ettiyse o arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir Cumhurbaşkanı var. Erdoğan dün rahmetli Erdal İnönü’yü de FETÖ’cü yaptı. Erdal İnönü rahmetli olamaz gelemez istersen sen git dedim. Ben buradan Erdoğan’a sesleniyorum. Erdal İnönü yok Muharrem İnce var. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri. Gelsin ekonomi, dış politika, sanayi tartışalım. Ben üretim, sanayi diyorum sen kıraathane diyorsun" ifadelerine yer verdi.

 

SEN APOLETLERİ FETÖ’YE Mİ TAKTIN?

Erdoğan'a yüklenmeye devam eden İnce, "Benim dönemimde Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın tüm genel müdürlerini değiştireceğim. O kredileri nasıl aldığınızı belirleyeceğim. Artık millet geliyor, bu bir dip dalgası. Kocaeli’de çok kamyoncu var. Benim babam da kamyoncuydu. Kamyoncuları vergilerden kurtarıp tüm sorunlarını çözeceğim. Emeğin başkentinde size sözüm Cumhurbaşkanı seçildiğim 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağım. Benim fotoğraflarımı montajlayıp servis ediyor bunlar. Ben sadece FETÖ’cüler montajcı zannederdim bunlar da öyleymiş. Apoletlerini sökeceğim dediğimde bana APO’ya mı takacaksın o apoletleri dedi Sayın Erdoğan. Peki sen söktüğün apoletleri FETÖ’ye mi taktın?" diye konuştu.

VATANDAŞ (1)

BEN TÜRKİYE'Yİ ANKARA'DAN YÖNETECEĞİM

Aday olduğunda diğer Cumhurbaşkanı adayları ile tek tek görüştüğünü dile getiren İnce, "Sayın Akşener’i, Sayın Karamollaoğlu’nu, Sayın Demirtaş’ı, Sayın Erdoğan’ı ziyaret ettim. Onların hesaplarına 500 TL yatırdım. Türkiye’yi uzlaştıracağız. Şatafat coştu gidiyor. Biz sarayı niye yıkalım. Boş bir zihniyeti yıkacağız. Sarayı gençlere bilim merkezi yapacağım. Evlatlarım, öğrencilerim size söylüyorum: Hiçbirinizi tarikat yurtlarına mecbur bırakmayacağız. Cumhuriyet bursu alacaksınız, karşılıksız. Her yıl 10 doktora öğrencisini yurtdışına göndereceğiz. Çocuklara hayal kurmayı öğreteceğim. Şu anda Türkiye’de insanlar tütün içiyor mu, evet. Millete Amerikan tütünü içiriyorlar. Erdoğan Türkiye’yi Amerika’dan yönetiyor. Ben Türkiye’yi Ankara’dan yöneteceğim" diyerek konuşmasını tamamladı. Mitingin ardından Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce İstanbul'daki programı için yola çıktı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi