20 Şubat 2019 Çarşamba
global gayrimenkul

Ejderoğlu: Vatandaş en başta huzur istiyor

Ejderoğlu: Vatandaş en başta huzur istiyor
Siyaset Yazdır

Haber

İl Başkanı Nurettin Çelik ile birlikte gazetemizi ziyaret eden SP Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Sinan Ejderoğlu, "Vatandaş bizden en çok huzur istiyor. Evet ekonomik sıkıntımız var; ama ondan önce huzur ve güven istiyorlar" dedi

24 Haziran seçimlerine doğru adım adım ilerlerken Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Sinan Ejderoğlu gazetemizi ziyaret ettiler. Ziyarette kendilerini Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Ozan Özgenç ve Köşe Yazarımız Galip Ataman ağırladı. Önceki dönem İl Başkanlığı görevini yürüten ve şu anda milletvekili adayları arasında 1. sıraya yerleştirilen Sinan Ejderoğlu, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında sokaktaki vatandaşın en çok huzur ve güven istediklerini belirtirken ülkede siyasi anlamda bir değişime ihtiyacın olduğunu da vurguladı.

ZİYARET

 

TÜRKİYE NORMALLEŞSİN

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren SP Kocaeli 1. Sıra Milletvekili Adayı Ejderoğlu, parti olarak hedefleri ve projelerinden söz etti. Ejderoğlu, "Toplum aslında tercihler noktasında bir virajı döndü, ama ne kadar yol aldı onu da 24 Haziran'da göreceğiz. Yarın öbür gün bir dönemin kapandığını yeni bir dönemin açıldığını göreceğiz. Biz istiyoruz ki yol alma işi bir an önce olsun. Türkiye normalleşsin" dedi.

 

YENİLİKÇİLER ESKİDİ

Türkiye'nin gelişmesinin önündeki engelin dış güçler olmadığının altını çizen Ejderoğlu, "Ayrı kutuplarda insanların sayısı arttıkça Türkiye'nin gelişimine, büyümesine engel olur. Bunun da en büyük etkeni son iki senede Türkiye'nin durağan hale gelmesi. Bunun temel sebebi siyaset. Yoksa Amerika'dan gelen Rusya'dan gelen bir etki değil. 15 Temmuz'un da müsebbibi siyasettir. Yenilikçiler eskidi, yenilerin gelmesi gerekiyor. Bu anlamda bir dönemin kapandığını söyleyebiliriz. Bizim ülkemiz için yaptığımız sadece kuru kuruya bir siyaset değil. Gerçekten topluma faydalı olma anlayışı ile hareket ediyoruz. Bizdeki ebedi fayda ile meşgul olma durumudur. Er ya da geç yeni bir dönem başlayacak" şeklinde konuştu.

 

EN İYİ MİTİNGİMİZ BUYDU

Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu'nun geçtiğimiz cumartesi günü Kocaeli'de gerçekleştirdiği mitingin sakin geçtiği yönündeki yorumlarla ilgili Ejderoğlu, "Ramazan olduğu için millet bağırmadı, slogan atamadı. 5 sene içerisinde 3 miting yaptık. Bu 4'üncü miting. Katılım açısından en iyi miting bu mitingdi. Mitingden memnunuz. Ancak bu kadar olur. Siyasi baskı var, tehdit var. Ramazan'ın kendine has bir ortamı var. Siyasi bir değişim demek bir ölüm değil, tam tersine diriliş demektir. Değişim yeniden hayata dönüştür" sözlerine yer verdi.

 

VATANDAŞ HUZUR İSTİYOR

Sokakta vatandaşın en başta hangi taleplerinin olduğunu da belirten Ejderoğlu, "Vatandaş bizden en çok huzur istiyor. Adalet istiyor. Evet ekonomik sıkıntımız var. Ama ondan önce huzur ve güven istiyorlar. Esnafa gittiğimizde adam ağlıyor" dedi. Ülke ekonomisini de ele alan Ejderoğlu, "Dış güçler, karşımızdaki düşmanlar 10 sene önce yoktu bugün mü var? O gün gündeme getirilmiyor, bugün gündeme getiriliyorsa bu siyasi kazanım elde etmek içindir. Tabi ki geçerli bir sebep ama o sebebin arkasına bugün sığınmak siyaseten doğru değil. Büyük siyaseti, emek yoğun siyaseti bu ülkede Saadet Partisi uyguluyor" ifadelerine yer verdi.

 

İLK İŞ KÖPRÜ, TÜNEL YAPMAK DEĞİL

Temel Karamollaoğlu'nun "İktidar partisinin yaptığı bütün yatırımları iptal ettireceğiz" cümlesini açan Ejderoğlu, "Bizim genel başkanımız bugün yapılan tüm yatırımları iptal ettireceğiz, ancak tamamlanmış olanlar değil, yeni başlamış olan projeleri iptal ettireceğiz' diyor. Bugün Çanakkale Köprüsü yapılacak ilk iş değildir. Öncelikli iş Anadolu'ya üretim tesisleri yapmak lazım. O tesislerin kazanımıyla o köprüler, tüneller yapılmalı" ifadelerini kullandı.

 

SP ÇOK KONUŞULACAK

Ejderoğlu, Türkiye'de yüksek teknoloji ve yenilenmiş sanayinin olmadığına dikkat çekerek "Beyin göçü AK Parti'nin ilk döneminde durmuştu. Onun son döneminde 10 katı hızlandı. Bırakın yüksek lisansı, doktorayı liseyi bile dışarıda okumak istiyor. Diyorlar ki AK Parti hiç mi bir şey yapmadı. Elbette yaptı" diye konuştu. Son olarak anket sonuçları ile ilgili oran vermeyen Ejderoğlu, "Anket sonuçlarına baktığımızda önümüzdeki dönem Saadet Partisi daha çok konuşulacak" sözlerine yer verdi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi