23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kocaeli, LGS ve yeni sisteme hazır

Kocaeli, LGS ve yeni sisteme hazır
Eğitim Yazdır

Haber

Milli Eğitim İl Müdürü Fehmi Rasim Çelik, LGS (Lise Geçiş Sınavı)’na 22 bin 953 öğrencinin gireceğini söyledi. Çelik, “Merkezi sistemle yapılacak sınavda başarılı olamayacak öğrencilerin mağdur olmaması için her türlü önlemi aldık. Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemine hazırız” dedi

LGS YARIN YAPILACAK

Milli Eğitim İl Müdürü Çelik, 22 bin 953 ortaokul 8. Sınıf öğrencisinin gireceği LGS (Lise Geçiş Sınavı)’nın yarın yapılacağını söyledi. Çelik, “Sınavda başarılı olan 2.820 öğrencinin alacakları puana göre 8 fen, 2 sosyal bilimler, 1 anadolu, 7 anadolu imam hatip, 17 mesleki teknik anadolu lisesinden birine kayıt yaptıracak” dedi. 2.820 öğrencinin 1.410’u akademik liselere, 780’i meslek liselerine, 630’u AİHL’ne kayıt yaptıracak.

 

KOCAELİ 21 BÖLGE

Milli Eğitim Müdürü Çelik, Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi ile öğrencilerin yerleştirileceği okulları 21 bölgeye ayırdıklarını ifade etti. Çelik, öğrencilerin mağdur olmaması için her türlü önlemi aldıkları anlatırken şöyle konuştu, “Yeterli puanı alamayan öğrenciler 21 bölgedeki 111 akademik, 80 meslek ve 25 din öğretimi liselerine kayıt yaptıracak. Herkes rahat olsun.”

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi