17 Haziran 2019 Pazartesi

Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Hayvan Kredisi Veren Bankalar
Ekonomi Yazdır

Koyun, kuzu, düve, inek, arılı kovan, manda, küçükbaş ve büyükbaş canlı hayvan alımlarında bankalar tarafından destek sağlanmaktadır. Hayvancılık sektörünün gelişimi ve hayvancılık yapmak isteyen çiftçilerin desteklenmesi için bu tür kredi fırsatları sunulmaktadır

 2018 yılının gelmesi ile beraber Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere 30 bin TL hibe ile hayvancılık destek ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Bu konuda birçok banka ile anlaşma da sağlanmıştır. Bunun dışında bankaların kendi kredi kampanyalarına göre farklı krediler verilmektedir.

 

 Hayvan Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

 

 Ziraat Bankası

            Hayvancılık yapan çiftçilere en çok kredi alternatifi sunan banka, Ziraat Bankasıdır. Ziraat bankası tarafından verilen krediler şunlardır:

 

 Büyükbaş hayvan kredisi

 Damızlık süt sığırcılığı kredisi

 Damızlık düve yetiştiriciliği kredisi

 Büyükbaş besicilik kredisi

 Arıcılık kredisi

 Küçükbaş hayvancılık kredisi

 Kombine sığır yetiştiriciliği kredisi

 

            Bu tür kredilerden hangisi alınmak istenir ise o krediye uygun istenen belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan belgeler ile en uygun faiz oranları ile hayvancılık kredisi için başvuru yapılır.

 

 Şekerbank

            Modern hayvancılık yapan çiftçilere en büyük desteği veren bankaların başında Şekerbank gelmektedir. Süt sığırcılığı ve besicilik kategorisi altında çeşitli kredi fırsatları sunulmaktadır. Besi ve süt sığırcılığı için ihtiyaç olan üretim giderleri hayvancılık kredisi ile sağlanmaktadır.

 

 QNB Finansbank

            Büyükbaş hayvancılık işi ile uğraşan çiftçilere kredi fırsatı sunan bankalardan biri de QNB Finansbank’tır. QNB Finansbank, hem süt hayvancılığı hem de besi hayvancılığı yapan çiftçilere destek olmaktadır.

 

            Süt besiciliğinde, işletmenin maliyetinin % 85’i karşılanmaktadır. 24 ay vade fırsatı sunulan kredinin ödemesi de 1 / 3 / 6 aylık şekillerde olabilmektedir.

 

 Vakıfbank

            Küçükbaş, büyükbaş ve kümes hayvancılığı gibi hayvancılık türlerinin her birine kredi veren Vakıfbank, işletme ve yatırım giderlerinin karşılanması için kredi sunmaktadır. Yapılan faaliyetin türüne göre verilen kredinin faiz oranı ve diğer özellikleri değişmektedir. Hayvancılık kredisi için istenen belgeler şunlardır:

 

 Faaliyetin türüne göre kayıt belgesi

 Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

 Tapu fotokopileri

 İkametgâh belgesi

 Arazi kira ise sözleşme fotokopileri

 Arazi başvuru sahibinin ise alanın birkaç tane fotoğrafı istenir.

 

 Detaylı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem