17 Temmuz 2019 Çarşamba

Hayvan Kredisi İçin İstenen Belgeler Ve Şartlar Nelerdir?

Hayvan Kredisi İçin İstenen Belgeler Ve Şartlar Nelerdir?
Ekonomi Yazdır

Son dönem de çıkan yeni yapılandırmalar ile artık hayvancılık işine girmek isteyen ancak yeteri kadar nakit imkanı bulamayan ya da zaten bir süredir hayvancılık işi ile uğraşan ve belli sebeplerden dolayı maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlara bankalar; hayvan kredisi vermektedir. Bu krediye başvurmak ve almak için ise bazı evraklar gerekmektedir

İstenilen bu başvuru belgeleri devlettin sunmuş olduğu ve desteklediği krediler için de talep edilmektedir. Bu evraklar olmadan ya da bankaların sizde aradığı şartlara uygun değilseniz hayvancılık kredisinden yararlanamazsınız.

 

            Bankaların hayvan kredisi de olmakla beraber kredi başvurusunda bulunan kişilerde bakacakları ilk özellik kredi notudur. Kredi notu; geçmiş dönemlerde kredi kartı ve kredi ile bankalarda sorun yaşayıp yaşamadığınızı göstermektedir. Kredi notundan başarı ile geçerseniz kredi almanız kolaylaşacaktır. Bu aşamadan sonra hayvancılık kredisi alacak olanlar ikiye ayrılacaktır:

 

 1- İlk Kez Hayvancılık Yapacak Olan Kişilerden İstenilen Belgeler

 

 İlk kez hayvancılık yapacak olan kişilerden bankaların talep ettiği evraklar şunlardır:

 

 - T. C. nüfus cüzdanınız mutlaka yanınızda olmalıdır.

 - İkametgah

 - Düzenli olarak gelirinizi gösteren maaş bordrosu

 - İki adet kefil

 - Taşınmaz ipotek değerine sahip olan mal varlığı

 

            Bu şartları sağladığınız takdirde ipotek ettiğiniz mal varlığınıza ya da gelir düzeyinize uygun olarak rahatlıkla birçok bankadan hayvan kredisi alabilirsiniz.

 

 2- Hayvancılıkla Uğraşan Kişilerden İstenilen Belgeler

 

            Zaten hayvancılık işi ile meşgul olan kişilerin bankalardan kredi almaları ilk kez hayvancılık işine girecek olan kişilere oran ile daha kolaydır. Tek yapmaları gereken hayvancılık sisteminde kayıtlı ve ÇKS belgesine sahip kişilerin baktıkları hayvanların küpe numaralarını değerlendirerek kolaylıkla birçok bankadan kredi alabilirler. Ancak hayvanlarının maddi değerine göre isteyecekleri kredi oranına göre bankalar bir takım taleplerde bulunabilir. Bu taleplerin başında genellikle İki adet kefil gelmektedir. Zaten hayvanları olan kişilerden ise ipotek istenmez.

 

            Baktıkları hayvanlar üzerinden hesaplama yapılarak kredi verilir. Başvuru yaptıktan sonra; bilirkişi tarafından hayvanların kontrolü yapılır ve sonrasında krediye uygun görülürler ise başvurdukları kredi onaylanır. İlk iş gününde de istedikleri hayvan kredileri bankaya bildirdikleri hesaba aktarılır.

 Detaylı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem