19 Temmuz 2019 Cuma

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi 2018

Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Kredisi 2018
Ekonomi Yazdır

Günümüz popüler mesleklerinden biri olmakta olan besicilik, kanatlı hayvanlarla kendini duyurmuş olsa da büyükbaş hayvan besiciliğiyle de kendini göstermektedir. Büyükbaş hayvan besiciliği her yerde yapılamayıp yalnızca besicilik yapmaya el veren mekanlarda yapılabilmektedir. Bu sebepledir ki her şehirde besicilik yapılamamaktadır. Bu alanda deneyimli insan sayısının azalmasıyla birlikte besicilik için aranan insan sayısı epey artmaktadır

 Büyükbaş hayvancılığı yapmak karlı bir iş midir?

            Büyükbaş hayvancılığı, günümüzün en favori mesleklerinden biri olmaktadır. Tüketiciler özellikle tüketilen süt, tereyağı, kırmızı et gibi hayvansal gıdaların yerli olması konusunda hassaslaşmış bulunmaktalar. Bu durum büyükbaş hayvancılığı yapan kişilerin de oldukça azaldığı bu dönemde, büyükbaş hayvancılığının değerini arttırmaktadır. Yani bu mesleği yapmak, besiciyi çok kârlı çıkartabilmektedir. Büyükbaş hayvancılığı bulunduğumuz dönemde kanatlı hayvan besiciliğinin de önüne geçmiş bulunmaktadır.

 

 Büyükbaş hayvancılığı yapılarak ne kadar kar elde edilebilir?

            Büyükbaş hayvancılığı alanında para kazanan kişiler özellikle bu meslek üzerine eğilen ve bu iş adına ciddi çaba sarf eden kişiler olmaktadırlar. Besicilik alanında ki bilgi birikimi de bu işten kazançlı çıkabilmek için oldukça önem arz etmektedir. Bütün bunlara sahip olan birey bu işe yatırım yaptığı takdirde 2-3 senelik bir süreç içinde kâr etmesi oldukça muhtemel gözükmektedir.

 

            Büyükbaş hayvancılığında kar etme yollarından biriside kişinin besiciliği yapış tarzı olmaktadır. Kişi hayvanlardan sadece satış yoluyla mı yoksa hayvanın eti, sütü gibi değerli malzemelerinin ticaretini yaparak, mı kâr edeceğine karar vermelidir. Eğer besici satış üzerinden bir sistem düşünmekteyse çok sayıda hayvana ihtiyaç duyması muhtemel olacaktır. Diğer türlü et, süt gibi besinlerden kar edilebilmektedir. Besicinin bütün bu kurallara uyduğu takdirde kâr etmesi ise olağan bir durum haline gelecektir.

 

 Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için izin gerekli midir?

            Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde devlet tarafından verilmiş izinlerin mutlaka alınması, gerekmektedir. Bu belgelerden bazıları; besicilik formu, imza sirküleri, besi alanı beyanı, besi alanının imar beyanı, itfaiye raporu, besicilik işletme belgesi, yapı kullanma raporu... Gerekli belgelerin teminiyle beraber büyükbaş hayvancılığı başvurusu yapıla bilinmektedir. Başvurunun devlet tarafından kabul edilmesi ile faaliyetlere başlana bilinmektedir. Detaylı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem