23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Bilgi Köprüsü’nden kitap bağışı

Bilgi Köprüsü’nden kitap bağışı
Eğitim Yazdır

Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdiği harçlıklarıyla Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kütüphanesi’ne destek oldu. Çocuklar bu anlamlı etkinlik sayesinde hem birikim yapmayı öğrendi, hem de kitap sevgisini pekiştirdi

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan, ilimizin çift yabancı dil eğitimi veren 3-6 yaş arası Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekiyor. Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, öğrencilere tasarruf alışkanlığı kazandırmak için iki ay önce birer kumbara dağıttı. Evde saklanan bu kumbaralara, velilerin de desteği ile her gün küçük miktarda para atılarak birikim yapmaları sağlandı.

 

HASTANEYE KİTAP BAĞIŞI

Öğretmenler de her gün çocuklara tasarruf yapmanın önemini derslerde anlatarak teşvik etti. Yaklaşık bir ay süren bu etkinlik sonunda birikimler önceki gün bir araya getirilerek, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi’ndeki  kütüphaneye kitap almak için kullanıldı. Kütüphaneye bağış yapılacak kitaplar da yine çocuklar tarafından seçildi. Öğretmenleriyle birlikte çocukların zeka ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak hikaye kitaplarının tercih edilmesi dikkat çekti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi