20 Ocak 2019 Pazar

ÇYDD’den el sanatları sergisi

ÇYDD’den el sanatları sergisi
Güncel Yazdır

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından ÇYDD Kurucu Başkanı Türkan Saylan’ın ölümünün 9. Yıl dönümü vesilesiyle Sanat Sokağı’nda sergi açtı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından ÇYDD Kurucu Başkanı Türkan Saylan’ın ölümünün 9. Yıl dönümü vesilesiyle Sanat Sokağı’nda sergi açtı. Sergide Mualla Eke Eğitim ve Kültür Evi’nde el sanatları kursu alan üyelerin hazırladıkları çalışmalar yer aldı. Dikiş ve iğne oyası eserlerinde bulunduğu serginin tüm geliri üniversite ve lise öğrencilerine verilecek. Sergi açılışına ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık ve çok sayıda dernek üyesi katılım gösterdi. Sergi 4 gün boyunca açık kalacak.

 

ÜYELERİN EL EMEĞİYLE HAZIRLANDI

Kursiyerler Halk Eğitim Merkezi’nden gelen hocalar tarafından eğitildi. El sanat kursları hocası Özlem Özpınar, İğne Oyası Kursu hocası Hatice Altıntaş ve dikiş hocası Özgül Bat kursiyerlere eğitim verdi.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren ÇYDD Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez, “Kurucumuz Türkan Saylan’ın ölümünün 9. Yılı vesilesiyle Sanat Sokağı’nda bu güzel sergimizi açıyoruz. Sergimizde üyelerimizin el emeğiyle hazırlanan ürünler bulunuyor” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu