20 Ocak 2019 Pazar

Başkan Ellibeş’ten 19 mayıs mesajı

Başkan Ellibeş’ten 19 mayıs mesajı
Güncel Yazdır

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş 19 Mayıs Türkiye için bir dönüm noktasıdır dedi.19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, gençlere seslenen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bir milletin tarihinde çok önemli noktalar bulunduğunu, 19 Mayıs 1919 tarihinin de bir devri kapatıp başka bir devri açan bir dönüm noktası olduğunu söyledi

19 Mayıs 1919 gününün milletin esarete karşı direnişi ortaya koyduğu gün olduğunu ifade eden Başkan Ellibeş,19 Mayıs, cumhuriyetimizin ilk kıvılcımının ateşlendiği gündür. Osmanlı Devleti bakiyesi üzerinde Türkiye'nin temellerini atan Atatürk, bu kıvılcımdan hayat bulan büyük kurtuluş destanının bir hatırası olarak 19 Mayıs gününü cumhuriyetin sahibi olan gençlere armağan etmiştir" dedi.


Başkan Ellibeş, "Türk gençliği, tarih ve medeniyet mirasına sahip çıkarak, aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek uygarlık adımları atacaktır. Türkiye, sahip olduğu bu büyük servetle çağdaş dünyaya güzellikler taşıyacak, gelişmelere imza atacaktır. Cumhuriyetin emanetçileri olan gençlerimizi, tarihsel birikimimizi bilimle yoğurmakta, akılla vicdanı bütünlük içinde değerlendirmekte önemli mesafeler almıştır.
Bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin geleceğinin bugünlerden çok daha parlak olacağına olan inancımız daha da pekişmiştir. Bu ülkenin güçlü ve müreffeh bir ülke olması milletimizin yüzünün daima gülmesi için sizlere çok önemli görevler düşmektedir. Bir gününüzü bile boşa harcamadan geleceğe hazırlanmanız, bilginize yeni bilgiler düşüncelerinize yeni düşünceler eklemeniz gerekiyor. Bu vesileyle 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun" dedi

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu