20 Ocak 2019 Pazar

Başkan Üzülmez bilim şenliğine katıldı

Başkan Üzülmez bilim şenliğine katıldı
Güncel Yazdır

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan bilim şenliği ve kermesi ziyaret etti

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Kartepe Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu tarafından düzenlenen bilim şenliği ve kermesi ziyaret etti. Çocuklar tarafından hazırlanan 21 proje hakkında bilgi alan Başkan Üzülmez, gelecek bilimin üzerinde yükselecektir açıklamasında bulundu.

 

21 PROJE HAZIRLANDI

Bilimsel çalışmaların desteklenmesi için TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında ülke genelinde ki okullardan gönderilen projelere destek veriyor. Kartepe Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu tarafından hazırlanan 21 proje TÜBİTAK’a gönderilerek yapılan değerlendirme sonrasında destek verildi.

 

60 ÖĞRENCİ GÖREV ALDI

TÜBİTAK tarafından verilen destek sonrasında Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu ve Okul Aile Birliği tarafından bilim şenliği ve geliri okula destek sağlanması amacıyla kermes düzenlendi. Okul Müdürü Selim Öztürk nezaretinde Fen ve Teknoloji Öğretmeni Emel Erdem, Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail Karabiber ve Matematik Öğretmeni Mustafa Işıklı rehberliğinde 5’nci ve 8’nci sınıf 60 öğrenci tarafından 21 proje katılımcılara tanıtıldı. 21 proje Fen Bilimleri, Kimya, Fizik ve diğer alanlarda hazırlandı.

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDI (1)

 

BİLİM İNSANOĞLUNUN FITRATINDA VAR

Okul bahçesinde düzenlenen Bilim Şenliği ve Kermesi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’de ziyaret ederek hazırlanan 21 proje için çocuklardan bilgi aldı. Çocukların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Üzülmez “Bilim insanoğlunun fıtratında var olan merakla yürüttüğü ve hiç bitmeyecek olan bir arayışın adıdır. Medeniyetler arasındaki fark bilimin kendisinden ziyade fikri ayrılışlardan kaynaklanıyor.  Atomu parçaladıktan sonra bomba da yapabilirsiniz herkese yetecek kadar enerji de üretebilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

TÜRK DÜNYASININ UMUDU BİZLERİZ

Türkiye'nin geçtiğimiz 16 yılda ortaya koyduğu büyük sıçramada bilim ve teknolojiye yapılan yatırım payı büyüktür diyen Başkan Üzülmez “İlim erbabına büyük kıymet veren bir kültürün mensuplarıyız. Atalarımızın her biri forsumuzda yıldız olarak temsil edilen çeşitli devletleri kurdukları Orta Asya'dan Hindistan'a kadar geniş coğrafyada döneminin en büyük bilim, kültür, sanat merkezlerine ev sahipliği yapmış bir milletiz. Türk dünyasının umudu olduğumuzun bilincindeyiz. Bundan dolayı da geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve bilimsel olarak çağa en uygun şekilde yetişmesi gerekiyor. Bu tür bilim şenlikleri çocuklarımızın ufkunu genişletecektir” ifadelerini kullandı. Maşukiye Leyla Sarıgöl Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hanife Bayraktar nezaretinde düzenlene kermesten elde edilen gelir okulun yenilenen laboratuvarında kullanılacak. Ayrıca okulda son dönemlerde oluşturulan kütüphane geleceğimiz olan çocukların yetişmesine önemli katkı veriyor. 

 

BAŞKAN ÜZÜLMEZ BİLİM ŞENLİĞİNE KATILDI (4)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu