20 Ocak 2019 Pazar

“Ben hazırım, antrenmanlıyım”

“Ben hazırım, antrenmanlıyım”
Güncel Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir’in 2019 yerel seçimlerinde yeninden başkan adayı olmasına yönelik “Niyetiniz var galiba” ifadelerine yanıt veren Başkan Karaosmanoğlu adaylığının kesin olmadığını belirterek, “Ben hazırım. Antrenmanlıyım” dedi

Büyükşehir Belediye Meclisi,  mayıs ayı toplantısının ikinci oturumu Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı bütçe kesin hesabı görüşülerek karara bağlandı. 2017 kesin bütçesinde net gider; 2 milyar 318 milyon 632 bin 218 TL olurken, net gelir; 2 milyar 254 milyon 390 bin 259 TL oldu. Böylece giderde oran yüzde 95.58 tutturulurken, gelir de yüzde 92 oranı tuttu.

 

DİVAN

BÜTÇEYİ İYİ YÖNETEMİYORSUNUZ

CHP’li meclis üyesi Dilek Tan bütçeyle ilgili yaptığı konuşmada, “Bu bütçe ile birçok sorun halledilmeliydi. Ortaya 5 Milyar TL’lik harcama çıkmaktadır. Yapıcı eleştirilerimiz göze alınmıyor. Belediyenin iyi yönetilmediğini gösteriyor bu rakamlar. 17’de bütçenin tamamı kullanılmış gözüküyor. Bütçemizin şişirilmesi olmayan paraları harcamak içinmiş. Park ve Bahçelerin bütçesi 163 milyon TL. Bu taşeron firmaların kazandırılması için yapıldı. Kocaeli’yi öne götürecek birimler geri planda. Projeler daire başkanlığın bütçesi sıfır. Kocaeli hava kirliliğinde birinci sırada. Hava kirliliği raporlarında Kocaeli tüm olumsuz değerlerde ilk beşte. Parayı doğru kullanmadığınız aşikar. 4 yıldır her denetim firmasında ortaya çıkardığımız bir firma var. Bu firmaya 5 milyon TL’lik temin yapılması doğru mu? Bu sebeplerden dolayı bütçeye muhalefet şerhi koyuyoruz” dedi.

 

MECLİS (2)

BİR TANE BELEDİYEYİ ALAMIYORSUNUZ

Dilek Tan’ın ardından söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Hangi taşeronlara. Bunlar klasik deyimler. Bunlar size bir şey kazandırmaz. Kanunsuzluk varsa suç duyurusunda bulunun.  Öyle işlere bakmak istiyorsanız CHP dönemindeki bütçelere bakın. Onlar eskidendi. Şimdi devasa bütçeler ve devasa hizmetler var .Büyükşehir meclisinin muhalefeti güçlü olmalı. Biz eksiklikleri getirin. Kocaeli halkı bu kadroları 3 dönemdir seçiyor . Bu kadar muhalefet yapıyorsunuz ama bir ilçe belediyesini bile alamıyorsunuz. Sahaya inmiyorsunuz. Hayatın gerçeklerinden anlarım. Vatandaşın isteklerini biz net olarak alıyoruz” dedi.

 

“HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA”

Karaosmanoğlu konuşmasında, “Türkiye’nin en sağlıklı suyunu biz vatandaşa temin ediyoruz. Kandıra’da, Gebze’de kaynaklarımız var. Her biri kontrolümüz altında. Türkiye’nin en güzel laboratuvarına sahibiz. Kocaeli’de su musluktan içilir. Ben evimde musluktan içiyorum suyu. Vatandaşa da böyle yapın diyorum. Bu şehir sağlıklı bir şehir. Hava kalitesi de geçmişe göre çok daha iyi. Hava kirliliği Avrupa standartlarının altında. Firmaların bacaların online sistemde kontrol ediyor. Hiçbir üretim yeri tehlikeli deşarj yapamıyor. Atık su arıtmada yüzde yüze ulaştık. Ben onurluyum. Yaptığım işten mutluluk duyuyorum. Halep oradaysa arşın burada. Bakın seçimler var önümüzde göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 TAŞDEMİR

“BEN HAZIRIM ANTRENMALIYIM”

CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir Karaosmanoğlu’na “Siz agresifleştiniz. Yine adaysınız galiba” dedi. Taşdemir’e yanıt veren Karaosmanoğlu, “Ben adayım dersem adaylığım kesin. Ben dönemim sonuna kadar adayım dedi farklı anlaşıldı. Ben bu dönemin sonuna kadar kalmayı uygun gördüm. Reis istifa et milletvekili adayı ol dese olurdum ama olmadım” dedi. Taşdemir ardından, “ Niyetiniz var galiba” diye konuştu. Taşdemir’e bir kez daha yanıt veren Karaosmanoğlu, “Ben hazırım. Antrenmanlıyım” ifadelerini kullandı. Bu sözlerin üzerine AK Partili meclis üyeleri alkış tuttular. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu