20 Ocak 2019 Pazar

Hayırseverlerden engellilere destek

Hayırseverlerden engellilere destek
Güncel Yazdır

Hayırseverler Süheyla Vural, Süleyman Gürsucu ve Hasan Yavuz tarafından 3 engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye edildi

Hayırseverler Züleyha Vural, Süleyman Gürsucu ve Hasan Yavuz tarafından 3 engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Kocaeli Kent Konseyi tarafından organize edilen programa Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nesrin Atar, Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, Kocaeli Karslılar Derneği Başkanı Ali Can Kazgan, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Erenkaya, Kocaeli Olimpiyat Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.  Engelli vatandaşlardan Ceyda Karakuş’a Süheyla Vural, Ayşe Kıymaz’a ise Süleyman Gürsucu sandalyelerini teslim ederken, ismini vermek istemeyen bir engelli vatandaşın yerine Nesrin Atar, Hasan Yavuz’dan tekerlekli sandalyeyi teslim aldı.

 

“İYİ Kİ ORGANİZE ETMİŞİZ”

Programda konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar yaptığı kısa konuşmada, “Bu bize yakışan bir durum. Bu duruma katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Uyar’ın ardından söz alan Kent Konseyi Genel Sekreteri,  Gültekin Görüm, “Bugün bir mutluluğu anlamlı bir günde paylaşalım istedik. Bu projeyi birkaç gün içerisinde hayata geçirdik. Hayırsever insanlarımız böyle bir düşünceleri olduğunu söylediler. Biz de bu organizasyonu yapalım dedik. İyi ki bu programı organize etmişiz. Bir aile ortamı içerisinde bir araya gelelim istedik. Bizler engellilerle ilgili birçok projeyi hayata geçirdik. Engelsiz Liderlik Yaşam Atölyesidir. Bu projede ilk olma özelliğindedir. Engelli insanlar engelsiz insanlara nasıl yaşam koçluğu yaparlar bu konuda 5 ay ders verdik. Arkadaşlarımız kurumlarında eğitimci rolü üstleniyorlar” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu