20 Ocak 2019 Pazar

İnce 9 Haziran’da miting yapacak

İnce 9 Haziran’da miting yapacak
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay Cumhurbaşkanı Aday Adayı Muharrem İnce’nin 9 Haziran’da Perşembe Pazarı’nda miting yapacağını ardından da 8 bin kişilik iftar programı yapacaklarını söyledi

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın açıklamasında CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, CHP Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar da yer aldı. Sarıbay seçim çalışmalarına dair de açıklamalar yaparak, “Siyaset bugünlerde ısınıyor. Bazıları da ağzını bozuyor. Bunların başında da Sayın Cumhurbaşkanı geliyor. CHP’liler pisliktir, tezektir gibisinden laflar ediyor. Biz CHP’liyiz. Türkiye’nin çimentosuyuz. Kötü söz sahibinindir. O bize pislik de dese biz ülkemizin istikbali diyoruz. Bu tür siyasetçilerden Türkiye’yi temizlemek için 24 Haziran’da tamam diyoruz” dedi.

 

“LİSTEYİ YAYINLASINLAR İSTİFA EDERİM”

“Seçim çalışmalarımız süratle devam ediyor” diyen Sarıbay, “Bütün organlarımız kendilerine has çalışmalarını yapmaktadır. Adaylar açıklandıktan sonra seçim çalışmalarına hız verilecektir. Biz üzerimize düşen hazırlıkları yaptık. Programlarımızı yaptık.  Bugünlerde basında bir kirliliği var. Milletvekilliği adayları olarak şunlar bunlar diye yazılıyor. İlçelerimden gelen listeleri harmanlamak suretiyle ben 13 kişilik listemi hazırladım. Basında çıkan listelerin hepsi yanlış. 44 kişi içerisinden herkese 8-9 tanesi doğru çıkabilir. Listeler açıklandığında birileri belki mahcup olacaktır. Bizim listeyi yayınlasınlar ben bugün istifa edeceğim. O mühürlü listede benim imzam var” diye konuştu.

 

“KİMSEYLE HUSUMETİM YOK”

Bazı partililerle husumeti olduğu yönündeki iddialara değinen Sarıbay, “Benim bazı aday adaylarıyla husumetim varmış. Benim hiçbir milletvekili aday adayımla husumet olmaz. Tamer Solakoğlu demiş benim onunla ilgili hiçbir husumetim olmaz. Cuma Karavar dahil kimseyle husumetim olmaz. Biz artık memleket meselesi diyoruz. Varsa bir kırgınlığımız bunların üzerinde durmamamız lazım. Aday listesi açıklandığında hiçbir arkadaşımız kırılmasın” diye konuştu.

 

“ABD VE İSRAİLE YAPTIRIM UYGULANMALI”

Sarıbay sözlerinin devamında, “Abdüllatif Şener, “Kudüs İsrail’in başkenti yapılacak ve bizimkiler nutuk atacak” demişti. Halk arasında bir tabir var: Rüzgar yapıyor deniyor. Kudüs’te yaşananlar mezalim, katliam. Bu savaşta olacak şey değil. Bunun insanlık suçu olarak hesabının sorulması lazım. ABD ve İsrail ile ilgili gerekli yaptırımlar yapılmalı” açıklamasında bulundu.

 

“EN BÜYÜK GERİCİ İKTİDARDIR”

AK Parti İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy’un Millet İttifakı’na yönelik eleştirilerine yanıt veren Sarıbay, “AK Parti İl Başkanı Millet ittifakı gericilik demiş, gericilik Atatürk düşmanlığı yapanlardır, devrimlere karşı olanlardır. CHP cumhuriyeti kuran bir siyasi parti. Cumhuriyete, parlamentoya karşı olanlar gericidir. Bunlar algı yaratmaya çalışıyorlar. Bunlar ileride bizden daha fazla Atatürkçüymüş gibi gözükebilirler. En büyük gerici bugünkü İktidardır. Sıkıldık, tamam şafak 38” diye konuştu.

 

İNCE 9 HAZİRAN’DA GELİYOR

“9 Haziran’da İzmit’e gelecek. 17’de Perşembe Pazarı’nda miting, akşamda iftar yemeği yapacağız” dedi. Sarıbay’ın ardından CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Hatasız bir karşılama planladık. Güzel bir süreç yaşayacağımızı düşünüyorum. Yarın akşam ilçe binamızın önünde sokak iftarı yapacağız. Tüm milletvekili aday adaylarımızı da davet ediyorum” diye konuştu.

 

8 BİN KİŞİLİK İFTAR PROGRAMI

Çakar’ın ardından söz alan CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar gerçekleştirecekleri iftar programına ilişkin, “Bizim geleneksel iftar programımız. Muharrem bey daha önce iki sefer katılmıştı. Geçen sene Adalet Yürüyüşü’nden dolayı iptal etmiştik.  Bu sene Cumhurbaşkanı aday adayımız katılacak iftara. 7-8 bin kişilik iftar vermeyi düşünüyoruz. Yeri henüz belli değil. Önce mitinge destek vereceğiz ardından hep beraber geçip iftara destek vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu