22 Ekim 2018 Pazartesi

Buluşlar ve modellerini sergilediler

Buluşlar ve modellerini sergilediler
Güncel Yazdır

İzmit’te buluşlar ve modeller sergisi düzenlendi. İzmit Belediyesi ile Buluş ve Modelciler Derneği ortaklığındaki buluş ve model yapmaya duyarlı insanları bir araya getirip tanıştırmak ve onlara yaptıkları buluş ve modelleri ile ülkemize verebilecekleri katkılardan dolayı teşvik amacın taşıyan sergisi 41 Burda AVM’de gerçekleştirildi

Bir bakıma yarışma niteliği de taşıyan etkinlikte öğrenci ve öğretmenlerin yer aldığı 4 kategoride 135 proje dereceye girmek için yarıştı. Büyük ilgi gören etkinliğin üniversite kategorisinde Kocaeli Üniversitesi Robotik Kulübü tank projesiyle, Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden Ahmet Uçar, Burak Tepe, Halit Polat, Uğur Akhan, Bilal Aydın boru içi robot projesiyle, yine aynı bölümden Emre Pazarlı, Ensar Akgün, Burak Sarımsak Ensar Akgün, Yakup Çıbık otonom sabit kanat İHA projeleriyle dereceye girdiler.

 

buluslarvemodellerini (2)

 

DERECEYE GİRENLER

Lise kategorisinde çabuk şarj edilebilen elektrikli araç prototipinin tasarımı ile Kartepe Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Barış Sert,  Mertcan Karagöz, Mesut Özer, İzmit Atatürk M.T.A.Lisesi’nden Orhan Sert, Ata Karaca, Murat Akalın, Sezer Çolak, Ahsen Duygu Dinçer, Ali Cihan Karahasan yarının için veri kaydet projesiyle, Bahçecik M. T.A. Lisesi’nden İsmail Efe Özener, Tugay Talha İçen, Buğra Balıkesir ve Burcu Balıkesir yangın söndüren robot projesiyle ödüle layık görüldü. Orta okul kategorisinde de Kazım Karabekir Orta Okulu’ndan Muhammet Günyeli, Ada Özön, Yunus Emre Akar, Nurcan Bursal, Emirhan Dülger akıllı bebek beşiği projesiyle, Kocatepe Orta Okulu’ndan Leyla Yılmaz, Erva Yağmur Kaymak hayvan barınaklı bank projesiyle,  Cumhuriyet Orta Okulu’ndan Hanife Akıncı, beren Cengiz kamburmatik projesiyle ödül kazandı.  Yarbay Refik Cesur İlkokulu’ndan Efe Can Koç akıllı otopark projesiyle, 7. Boru Orta Okulu’ndan Duru Osmanoğlu dolaplı çamaşır makinası projesiyle,  Hızırreis Orta Okulu’ndan Furkan Ersarı ve öğretmeni Berna Yıldız teknoyatak projesiyle mansiyon kazanırken  model ve maket kategorisinde de SEKA Çocuk Dostları Orta Okulu’ndan Musa Efe ve öğretmeni Yusuf Gökgöz  Elizabethan Galleon Model Gemi ile dereceye girmeyi başardılar. Dereceye girenlere 1000-250 lir arasında para ödülü verildi.

 

buluslarvemodellerini (3)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Darıca Belediyesi mobesko Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu Beykar BasiskeleSanayi konak_dr