22 Ocak 2019 Salı

İzmit Belediyesi ile Hizmet İş sözleşme imzaladı

İzmit Belediyesi ile Hizmet İş sözleşme imzaladı
Güncel Yazdır

Haber

İzmit Belediyesi’nde çalışan 203 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı

Hizmet İş Sendikası ve İzmit Belediyesi arasında  3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre çalışanlara ilk yıl seyyanen 13.65 lira, ikinci yıl da enflasyon artı 1 oranında zam öngörülüyor. Sosyal haklarda da iyileştirmenin yapıldığı sözleşmeye göre hizmet süresi 15 yıla kadar olanlara  yevmiyelerine 40 kuruş, 15 yıl ve üstü olanların yevmiyelerine de 60 kuruş ekleme yapılacak.

 

203 İŞÇİYİ İLGİLENDİRİYOR

İzmit Belediyesi’nde yapılan sözleşme imzalama programına Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Yerel Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, sendika yetkilileri ve belediye yetkilileri katılım gösterdi. Toplu sözleşme görüşmesi İzmit Belediyesi’nde çalışan 203 işçiyi ilgilendiriyor.

 

“İYİ BİR SÖZLEŞME OLDU”

İmza töreninde konuşan Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “İzmit Belediyemizle 4 ay süren toplu iş sözleşmesi görüşmemizde geçen hafta anlaşma sağladık bugün imza attık. Çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. İyi bir toplu sözleşme ortaya çıkarma adına bu mücadeleyi verdik. İzmit Belediye Başkanımıza işçi haklarına gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum. Başkan toplu sözleşmenin yapılması için emek verdi” diye konuştu.

 

“REALİST OLMAK LAZIM”

Ersoy’un ardından söz alan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Belediyemize, çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Herkesin içine sinen güzel bir anlaşma yaptık. Alın terini gözeten bir sözleşme yaptık. Anlaşmayı aslında birkaç ay evvel yaptık. Prosedürler için bekledi. Bazı konular vardı. O konuları başkan ısrar etti, biz de kabul ettik. Sendikamızın isteklerine uygun bir sözleşmeyi imzaladık. Bazen biz de sendika gibi düşünüyoruz. Realist olmak lazım. Kurum yapabileceklerini vaat etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu