22 Ocak 2019 Salı

"Artık sıkıldık, tamam"

Artık sıkıldık, tamam
Güncel Yazdır

Haber

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın vaatlerini anlattığı "İzmit'in 4 Yılı" adlı sunumuyla ilgili eleştirilerde bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, "Belediye o kadar boş işler yapmış ki muhtarlara verdiği teşekkür belgesini de faaliyetleri arasında göstermektedir. Artık sıkıldık, tamam diyoruz" dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, haftalık basın toplantısında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın "İzmit'in 4 Yılı" adlı toplantısında "Söz verdik, yaptık" sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Çakar, Doğan'ın vaat ettiği projelerinin birçoğu ile ilgili herhangi bir somut adım atılmadığını belirtirken "Belediye o kadar boş işler yapmış ki muhtarlara verdiği teşekkür belgesini de faaliyetleri arasında göstermektedir. Üreten bir belediye değil, gelinen noktada her şeyiyle tüketen bir belediye konumuna gelmiştir. Artık sıkıldık, tamam diyoruz" sözleriyle eleştirdi.

 

HİÇBİR SOMUT ADIM YOK

Açıklamasında Çakar, “Ramazan ayı ülkemize milletimize hayırlı olsun. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit’in son 4 yılı adlı program gerçekleştirmişti. Bizim yaşadığımız değil de bambaşka bir dünyada yaşadığımızı iddia etmiştir. Bu 4 yıl içinde vaat edilenlerden neler yapılmadı? Kapanönü Çarşı projesinin adı hiç geçmedi. Ayakkabıcılar Çarşısı'nın adı da, dünya akademisi projesinin adı hiç yok. Yer altı yer üstü otoparklar yapılacak denildi. Ekolojik tesis, milli tarih müzesi, spor müzesi, engelsiz yaşam merkezi, Panaroma İzmit Müzesi, şehir kütüphanesi, kuş cenneti gibi projelerle ilgili hiçbir somut adım atılmadı" dedi.

 

ÜNLÜLERİ GETİREREK POZ VERMEYLE OLMAZ

"İzmit Belediyesi son 9 yıldır hiç vizyon projeleri olmayan bir şehir haline dönüşmüştür" diyen Çakar, "Doğan’ın açıklamalarında sanayi kentinden turizm kentine geldiğini söylemiştir. İzmit bir kimlik kazanmamıştır. Bayraktar Köyü’nde karpuz bile yiyemiyoruz. İzmit’in turizm kenti olduğunu söylemiştir. 2017’de İzmit’e gelen turist sayısı kaçtır? Öyle dizi oyuncularını kente getirerek poz vermeyle bu kente turist çekemeyeceğinin farkına varmasını belirtmek isterim. İnsanlar gezmek için İstanbul, Bursa, Bolu, Sakarya’yı tercih etmektedir. Bekirdere’de Mevlana Otoparkını aylık 750 TL’ye şirketlere kiralayan belediyemiz, belediyeye ait ofisleri 50 liraya, 100 liraya kiralayan belediyemiz Yürüyüş Yolları'nda vitamin barları dahi şirketlere ihale eden belediye tüm muslukları şirketlere açarken şirketin bulardan sağladığı kazançlar nerelere gitmektedir" şeklinde konuştu.

 

ARTIK SIKILDIK TAMAM DİYORUZ

Çakar, İzmit Belediyesi’nin 216 Milyon TL borcunun bulunduğunu belirterek "Bekirpaşa Ensar Vakfı’na verilen kocaman bina hiçbir hizmeti olmayan kuru bir binadır. Yahya Kaptan hala kara listede yer almaktadır. Belediye o kadar boş işler yapmış ki muhtarlara verdiği teşekkür belgesini de faaliyetleri arasında göstermektedir. Üreten bir belediye değil, gelinen noktada her şeyiyle tüketen bir belediye konumuna gelmiştir. Artık sıkıldık, tamam diyoruz. Sayın Doğan yönetemediği gibi alt kadrosu tarafından da yanlış yönetilmektedir. Ayrıca siyasi manevralar yaparak bu durumdan hep kaçmaktadırlar. Bu alanları siyasi rant yapmanıza izin vermeyeceğiz. Yurtdışı meydanlarını öven bu yönetim hangi meydanı İzmit’e uyarlamıştır. İnsanlar gezmek için yakın yerlere gitmektedir" ifadelerine yer verdi.

 

KENDİ UYGULADIKLARI BASKIDAN BAHSEDİYORLAR

Son olarak Çakar, "Yürüyüş Yolu’ndaki sıkıntıları İzmit Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi birbirine atıyor. Cebesoy Sokak pislik, atıl içinde. Bu şehrin vizyonu bu olmamalı” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ardından basın mensuplarının sorusu üzerine Çakar, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın “Yahya Kaptan’daki seçmenler üzerinde baskı var” cümlelerine ilişkin “Biz Yahya Kaptan’da öyle bir baskı uygulamıyoruz. Kendileri yapmış olmalı ki o baskıdan bahsediyorlar” şeklinde yanıt verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu