21 Ocak 2019 Pazartesi

Kaçak göçmen çalıştıran 3 kişi yakalandı

Kaçak göçmen çalıştıran 3 kişi yakalandı
Asayiş Yazdır

Kocaeli KozKocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerini düzenlediği operasyonda, göçmenleri kaçak çalıştıran 3 kişi yakalandı

Kocaeli Valiliği tarafından alınan sokakta çocukların çalıştırılmasını engellenmesi yönündeki karar sonrası, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerini, “Bu Çocuklar Bizim” adlı uygulama başlattı. Uygulama ile sokakta çalışan çek çek tabir edilen araçlarla çöp toplayan yaşı küçük çocuklara yönelik çalışma başlattı. Uygulama kapsamında, Derince’de dört farklı işyeri kontrol edildi. Bu işyerlerinde 39 yabancı uyruklu şahsın çalıştığı ve konakladığı tespit edildi. Bu işyerlerinden üç tanesinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği belirlendi.

 

38 AFGAN İL GÖÇ İDARESİNE TESLİM EDİLDİ
Yapılan uygulama sırasında işyerlerinden elde edilen çek çek ve hurda malzemeler ile birlikte ruhsatsız olarak faaliyet gösteren işyerlerinin gereği yapılmak üzere Derince Belediye Başkanlığına bildirildi. Yabancı uyruklu şahısları hurda toplama işlerinde kaçak çalıştırarak barınmalarını sağlayan H.C., S.İ. ve E.Ç. isimli  şahıslar hakkında göçmen kaçakçılığı suçundan adli işlem yapıldı. Uygulamada 8 ’i 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 38 Afgan, gerekli işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi. Ayrıca Gaziantep kampından kaçıp ilimize gelen Suriye Uyruklu şahsa ise kaçtığı kampa geri dönmesi yönünde tebligat yapılarak salıverildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu