24 Haziran 2019 Pazartesi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Haluk Mamik

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Haluk Mamik
Röportaj Yazdır

Kuyumculuk ve inşaat sektöründeki başarılarıyla kendini kanıtlayan ve 24 Haziran seçimleri için AK Parti Kocaeli'den milletvekili aday adaylığı için başvuru yapan Haluk Mamik, "Herkes şunu iyi bilmeli ki, halkımızla birlikte biz de Cumhurbaşkanımız ile yola DEVAM diyoruz" dedi

 

Semrel AŞÇI & Pınar GÜL

 

Yaklaşık 25 yıl önce Kocaeli'ye yerleşerek çocukluk hayali olan kuyumculuk sektörü ile iş hayatına atılan ve ardından inşaat sektöründe de birçok başarıya imza atan Mamik Grup Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Mamik, şimdi de gönülden bağlı olduğu AK Parti'de Kocaeli milletvekilliği için kolları sıvadı. Aynı zamanda Kars, Ardahan, Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) Başkanı olan Mamik, hemşerilerinden gelen yoğun talep ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İş adamlarımızı da mecliste görmek isterim' sözleri üzerine 29 Nisan Pazar günü AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı'nda aday adaylığı başvurusunu yaptı. Biz de ticaret hayatında ispatladığı başarısı ile birçok kesimin güvenini kazanan Haluk Mamik ile aynı başarıyı ve güveni kazanacağına inandığı siyaset üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

RÖPORTAJ (2)

 

Semrel AŞÇI: Haluk Mamik kimdir?

Haluk MAMİK: 1971 Kars doğumluyum. 25 yıldır Kocaeli’de oturuyorum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Kocaeli’ye ilk geldiğimde kuyumculuk işiyle başladım. Şimdi Kocaeli'nin birkaç noktasında kuyumcu dükkânlarımız var. Çocukluktan beri içimde olan bir meslekti. Daha sonra müteahhitlik işine girdim. Kocaeli merkezinde Kadıköy, Bulvar, Mehmet Ali Paşa Mahallelerinde inşaat işlerine giriştik. Buralarda başarı gösterdikten sonra Derince, Körfez, Başiskele başta olmak üzere Kocaeli’nin dört bir tarafında inşatlarımızla devam ettik. Burada da kısa zaman içerisinde insanlarımız bize güvendi. Dolayısıyla büyük bir sevgi oluştu. Bu şekilde de Mamikler markasını oluşturduk ve yolumuza devam ediyoruz.

 

PARTİME GÖNÜLDEN BAĞLIYIM

S.A: Siyaset fikri nasıl oluştu?

H.M: Dostlarımızdan, arkadaşlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan milletvekilliği ile ilgili teklifler yönetiliyordu. 'Ticarette çok başarılı oldunuz, bir markanız var, dürüstsünüz, biz sizi siyasette görmek istiyoruz' gibi talepler hep vardı. Bu son zamanlarda aklımda hiç siyaset yokken ani erken seçim kararı alındı. Sivil toplum kuruluşlarımız, derneklerimiz, vakıflarımız bir araya geldi. Kendi aralarında istişarelerde bulunarak beni siyasette görmek istediklerini belirttiler. Benim de bu tekliflere kayıtsız kalmam olmazdı. Sonuçta AK Parti’ye de gönülden bağlılığım vardı. Kısa sürede siyasete atılmaya karar verdik. Başvurumu yaptım ve bismillah dedik. İnşallah ticarette göstermiş olduğumuz başarımızı, sevgimizi, inancımızı siyasette de sürdüreceğimize inanıyorum.

 

32202785_1729183763841171_4492855547636219904_n

 

BİR KÖŞEYE ÇEKİLEMEZDİM

S.A: Seçim hazırlıkları nasıl gidiyor?

H.M: Geçenlerde temayül yoklaması yapıldı. İyi bir oy aldığıma inanıyorum. Benim bundan sonra ülkeme, insanlara, Kocaeli halkına hizmet etmem lazım. Sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geliyoruz. İnsanların sorunlarına kulak veriyoruz. Esnaflarımızla bir araya geliyoruz. Onlara neden milletvekili olmak istediğimi anlatıyorum. Seçim gününe kadar bu tür ziyaretlerimiz sürecek. Şimdiye kadar gittiğimiz yerlerde olumlu sonuçlar aldık. Daha fazla insana dokunmaya çalışıyoruz.

 

S.A: Hedefleriniz nelerdir? Özellikle Kocaeli için projeleriniz var mı?

H.M: Burası sanayi kenti. Aynı zamanda denizlerle çevrili Kocaeli’mizde güzel projelere imza atacağıma inanıyorum.

 

S.A: Ankara'da olacaksınız yoksa sahada mı?

H.M: Ankara'da bir odada oturmak bana ters. Ben sahada koşmayı, insanlarla birlikte olmayı istiyorum. Doğru olan da budur. Tabi ki orada üzerimize düşenleri yapacağız. Boş zamanlarımızda halkın içinde olacağız. Yani işlerimin başında olacağım ve hizmetlerime devam edeceğim. Milletin vekili diyoruz. Milletin vekili halkın içinde olacak ki o sorunları bilsin, yardımcı olsun, çözüm üretebilsin.

 

SORUNLARLA BAŞA ÇIKABİLİRİM

S.A: Sevilen bir kişilik olarak beklentiler de fazla olacaktır. Bununla başa çıkmaya hazır mısınız?

H.M: Sevilmek güzel. Ben normal hayatımda da kendi işlerimin dışında çevremdeki arkadaşlar, komşular olsun bir sorunları varsa, çözebileceğim bir durum varsa yardımcı olmayı gönülden isterim ve yardımcı da olurum. Bu tip durumlara alışığım. Sorunlarla başa çıkabilirim, memnuniyetle de çözebilirim. Zaten amacımız devletimize, milletimize hizmet etmek.

 

TİCARETLE SİYASET BİRBİRİNE BENZİYOR

S.A: Az zaman içerisinde hızlı bir çıkış yaptınız, bunun sırrı nedir? Vekillik aklımda yoktu dediniz.

H.M: Evet, vekillik aklımda yoktu. Zaten erken seçim kimsenin aklında yoktu. Bir anda alınan bir karar. Ben de kendimi bu işin içinde buldum. Kendime olan inancımdan dolayı böyle bir yola girdim. Hızlı bir yükselişten bahsediyorsunuz. Temayülde, mülakatta olsun ismimden bahsediliyor. Normalde baktığınızda sessiz sakin bir kişilik yapım var. Oysa ben koşmayı, koşturmayı, çalışmayı seviyorum. Bu yükselişin de ticarette göstermiş olduğum başarı ve dürüst çizgiden, ticaretin bana vermiş olduğu hırstan kaynaklandığına inanıyorum. Ticaretle siyaset birbirine benziyor. İkisini de halkın içinde, halkla yapacaksın.

 

DURMAK YOK YOLA DEVAM

Daha önce herhangi bir partide değildim, teşkilatta değildim. Onun dışında iş adamı kimliğimle çıktım. 4-5 günde Kandıra'dan Gebze'ye, Dilovası'ndan Çayırova'ya, İzmit'e, Karamürsel'e kadar tüm teşkilatları ziyaret ettim. Niçin milletvekili olmak istiyorum, onu anlattım. Bu 4-5 gündeki yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini aldım. Mülakatta da aynılarını söyledim. Benim işim ticaretim iyi, ama ben Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine bu yola girdiğimi söyledim. Oy verdiğim tek parti AK Parti. Tabi ki diğer partilere destek veren arkadaşlarımız, akrabalarımız da var. Benim inandığım dava bu dava. Bu dava için de malımızla mülkümüzle, kendi enerjimizle hep hazır olduk. Bu kutlu yolda durmak yok yola devam.

 

IMG-20180512-WA0019

 

HALKIMIZ KESİNLİKLE DEVAM DİYOR

S.A: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman kenara çekiliriz" sözleri üzerine sosyal medyada TAMAM-DEVAM çekişmesi adeta patladı. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz?

H.M: Cumhurbaşkanımız aslında çok güzel ifade etmiş. Diyor ki "Halkımın tamam dediği yerde ben koltuk sevdalısı değilim, koltuk hırsı bende yok. Ama halkım devam dediği zaman biz de her zaman halka hizmete varız. Herkes şunu iyi bilmeli ki, kesinlikle sonuna kadar devam diyoruz. Biz de Cumhurbaşkanımızla birlikte yola devam diyoruz.

 

S.A: AK Parti Kocaeli'de bir değişim olması gerektiğini düşünüyor musunuz?

H.M: Şu an mevcutta 7 milletvekilimiz var. 550 milletvekili sayısı 600 oldu. Kocaeli'de de vekil kotası 11 iken 13'e yükseldi. Bizim bu dönem hedefimiz 13, ama 9’un altını da beklemiyoruz.

 

TÜM KOCAELİ'NİN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM

S.A: Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

H.M: Kocaeli'de şu deyimden biraz rahatsızlık duyuyorum: Genelde bakıyorsunuz, birileri çıkıyor 'Ben Trabzonluyum Trabzonluları temsil edeceğim, ben Karslıyım Karslıları temsil edeceğim' gibi söylemlerde bulunuyor. Bunlar tabi ki çok hoş değil. Temsilde adalet olmalı. Burada seçilenler Kocaeli'yi temsil etmeli. Ben Karslıysam zaten Kars'ın kendi milletvekilleri var. Kars için gerekeni yapıyorlar. Ben şu an Kocaeli'deyim buranın vekili olmalıyım. Kocaeli'de oturan tüm halkların hizmetinde olmam lazım. Biliyorsunuz kendi derneğimiz olan Kars, Ardahan, Iğdır derneklerimiz sayıca çok. Onlar da her fırsatta hemşerilerini destekleyeceklerini beyan ediyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Ama dediğim gibi sadece onların değil, tüm Kocaeli'nin milletvekili olacağım. Çünkü bizim gücümüz birlik, beraberlik ve kardeşlikten geçer. Tüm Kocaelilileri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem