17 Haziran 2019 Pazartesi

Bahar’ı karşılayan muhteşem konser

Bahar’ı karşılayan muhteşem konser
Kültür-Sanat Yazdır

Kocaeli Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Müziği Korosu Şef Ayşen Cengiz yönetiminde Bahar Konseri gerçekleştirdi

İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser akşamına Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Kocaeli Valiliği Türk Müziği Korosu Başkanı Ahmet Balkaya,  Büyükşehir Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Hasan Vehbi Hopalı,  İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman’ın da aralarından bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Şef Ayşen Cengiz yönetimindeki muhteşem koro hicaz eserlerden oluşan birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

 

ÇİÇEK TAKDİM EDİLDİ

Sunuculuğunu Yasemin Yılmaz’ın yaptığı ve yaklaşık 20 eserin yer aldığı akşamda zaman zaman salonu dolduran sanatseverlerde şarkılara eşlik edince renkli görüntüler yaşandı. Gecede 10 soliste kendine has yorumlarıyla ses verdiği şarkılarla adeta kulakların pasını sildi. Programın finalinde ise Vali Yardımcısı Büyükçelik ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Zamburkan tarafından Şef Ayşen Cengiz başta olmak üzere emeği geçenlere çiçek takdimi yapıldı. Daha sonra protokol koroya eşlik ederek son şarkıyı birlikte seslendirdi.

_ef cengize vali yard_mc_s_ndan _i_ek

 

 

koro

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem