23 Temmuz 2019 Salı

Lübnan’dan Sijo Yüksel Yılmaz’a ziyaret

Lübnan’dan Sijo Yüksel Yılmaz’a ziyaret
Spor Yazdır

Lübnan Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Sifu Rabih Hamzeh ve yardımcısı Sijo Yüksel Yılmaz’ı İzmit’te ziyaret etti

Lübnan Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Sifu Rabih Hamzeh, yardımcısı Hachem Yaghmour ve öğrencisi Yousef Safar, Sijo Yüksel Yılmaz’ı İzmit’te ziyaret ederek Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu üyeliği ve uluslar arası çapta birlikte hareket etmek konusunda İzmit Öğretmenevi’nde yemekli bir istişare toplantısı yaptılar. Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Kıldize, Teşkilat Başkanı Bülent Güneş ve toplantı için Malatya’dan İzmit’e gelen Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Abdulkadir Yiğit de toplantıda hazır bulundular.

 

Toplantı sonrası SEKASEM’e giden Beyrut’lu misafirler Sijo Yüksel Yılmaz’ın onlara özel olarak verdiği JKD seminerine iştirak ettiler. Daha sonra Jeet Kune Do seansına misafir oldular. Misafirler daha sonra İstanbul’a yolcu edildiler.

 

Lübnan Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Sifu Rabih Hamzeh Lübnan’da, Sifu Lamar M. Davis II’den sertifikalı olarak Hardcore Jeet Kune Do öğretiyor. Sijo Yüksel Yılmaz’ın Youtube’daki videolarından ve seminerinden etkilenen Sifu Rabih Hamzeh Jeet Kune Do Kulelkavido’yu da öğrenmek ve bölgesinde yaymak istiyor.

 

Sijo Yüksel Yılmaz ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Sifu Rabih Hamzeh bizim için yardımcısı ve bir öğrencisiyle Lübnan’dan buraya gelerek bizi mutlu ettiler. Kendisiyle birkaç aydır temas halindeyiz. Gerçekten çok yetenekli biri. O da benim gibi Bruce Lee’nin ikinci jenerasyon öğrencilerinden ders aldığı halde bizden etkilenmiş. Birlikte hareket etmek istiyor. Federasyon olarak ona temsilcilik verdik. Kendisi Beyrut’lu olduğu için sosyo-politik konulara da girdik. Dünyada Müslümanlar hizib hizib paramparça oldukları için hangi parçaya ayrıldıklarını sordum. Cevabı etkileyiciydi. Dedi ki: “Allah beni parçalanmaktan sorumlu tutmasın. Çünkü ‘ben sadece müslümanlardanım’ diyenlerdenim. Tıpkı Hasan el Benna gibi, Seyyid Kutub gibi” dedi. Bugüne kadar yurt dışında JKD konusunda hep Budistler ve Hıristiyanlarla temasımız olmuştu. Böylesine şuurlu bir müslümanla temas kurmak beni derinden etkiledi. O bana ihvan-ı Muslimin (Müslüman Kardeşler) hareketini anlattı, ben de ona Türkiye’de Erbakan Hoca’nın Milli Görüş ve Adil Düzen hareketini anlattım. Sifu Hamzeh’in yadımcısı Hachem Yaghmour Erbakan Hoca’nın adını duyunca duygulanarak dedi ki: ‘Ben Trablus’ta şahid oldum ki Necmeddin Erbakan ölünce halk yollara çıkıp ağladı’.”

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem