23 Mart 2019 Cumartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kocaelispor yönetimi taraftarla buluştu

Kocaelispor yönetimi taraftarla buluştu
Spor Yazdır

Kocaelispor Kulübü yönetimi Kocaelispor’un 52. Kuruluş yıldönümünde taraftarlarla buluştu. Başkan Bahri Yavuz 2017-2018 sezonunda toplam 1 milyon 940 bin 826 liralık borcun ödendiğini ve Kocaelispor’un toplam borcunun 12 milyon 200 bin TL olduğunu söyledi

Kocaelispor Kulübü yönetimi Kocaelispor’un 52. Kuruluş yıldönümünde taraftarlarla buluştu. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda 2017-2018 sezonunu değerlendirilerek, taraftarlar ve basın bilgilendirildi. Ayrıca programa katılım gösteren taraftarların görüşleri ve eleştirileri alındı. Kocaelispor’un önümüzdeki yıllardaki yol haritasını çizildi. Toplantıda Başkan Bahri Yavuz Kocaelispor’un 2017-2018 sezonunda 839 Bin 338 lira vergi, 1 milyon 101 bin 487 lira SGK borcu ile birlikte toplam 1 milyon 940 bin 826 liralık borcunun ödendiğini açıkladı. Kulübün borçlarını kalem kalem açıklayan başkan Bahri Yavuz kulübün toplam borcunun ise 12 Milyon 200 bin TL olduğunu ifade etti.

 

“BİRÇOK DERDİMİZ VAR”

Programa Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda taraftar katılım gösterdi. Programda konuşan Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Biz 4 sene önce göreve geldik.  Çok az değişiklik oldu yönetim kurulumuzda.  Aynı kadro şehrin en değerli markasını en zor gününde teslim aldı. Bizim de çok derdimiz var” dedi. Başkan Bahrin Yavuz programda Türk Futbolunun içerisinde bulunduğu mali tabloyu katılımcılara paylaştı.

 

“TESİSİMİZE GİREMİYORDUK”

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Biz 10 sene çektiğimiz çileyi biliyoruz. Bunu herkes çekti. Bizim ne işimiz var icra memurlarıyla. Biz bunlarla anılacak bir kulüp müyüz. Biz bu kulübü hayal ettiğimiz yere taşımak istiyoruz. 2002’den 2013’e kadar bu kulüp her sene borçlanmış. Borçlanmanın bir karşılığı var mı peki? Biz niye 2013’te amatöre düştük. Otobüsümüz 30 yaşındaydı. Tesisimize giremiyorduk. Kimse bize bir şey bahşetmedi. Biz mücadeleyle geldik bugünlere. O yüzden bırakıp gidemeyiz. Bu şehirde yeri geldi taraftarımız kombinesi varken bilet aldı. 2014-2018 arasında bizim dönemimizde bu kulübü bir lira borçlandırmadık” diye konuştu.

 

“160 BİN TL LAZIM DEDİLER”

Eski Başkan Muammer Çelik görüş bildirmek istediğini belirterek kürsüye geldi. Çelik konuşmasında, “Ben bugüne kadar Kocaelispor taraftarı olarak hizmet verdim. 2000-2008 senesi sonumuz oldu dedi başkan bu yanlış. Süper Ligin geliri belli. Bu sezonda bir hiçbir şey yaşamadık. 450 bin TL borcumuz vardı. Ve o parayı ödedik. Sahte para olayı beni çok yaraladı. Çaresizlik insanları her yere getirir. Ben bu takım 2007’de şampiyon olurken prim dağıttım. Ben gerekli mücadeleyi verdim. Bütün bunlara rağmen 2008-2009 sezonuna borçsuz başladık. O sezon başında da ben istifa ettim. Sonra bir gün Hodri Meydan’dan arkadaşlar evime geldi. 160 bin TL Lazım dediler. Ben o zaman şirketten o parayı alıp kulübe gittim ve personele dağıttım. Sonra bir hata daha yaptım başkan oldum” şeklinde konuştu.

 

“YARGILARKEN DİKKATLİ OLMAK LAZIM”

“Cebimde kalan son parayı takıma dağıtacaktım. Fakat para bitti” diyen Çelik sözlerini, “ İçimizdeki hain insanlar takımı işlemeye başladım. Yunus Pehlivan Belediye başkanıydı. Yunus Pehlivan’a dedim “Ben şirketimi batırdım. Tefeciler hala beni tehdit ediyor”. Başkan beni dinlemedi. Ben evlerimi verdim bu takıma evlerimi. Bu takım için ben canımı verdim. Ben 64 yaşındayım. Evimde ben sahte parayla kulübü satın almaya çalışan şahısları ağırladım. Bugün bile Kocaelispor’un tarihine bakın. Bu zamana kadar 3 milyon TL verdim. Bir tane evim kalmadı. Tehdit edenler var. İnsanları yargılarken dikkatli olmak lazım. Muammer Çelik Kocaelisporludur ve ölene kadar Kocaelisporlu kalacaktır” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi