20 Ocak 2019 Pazar

Çelik ceketini çıkardı, “Hazırız” dedi

Çelik ceketini çıkardı, “Hazırız” dedi
Güncel Yazdır

Haber

24 Haziran’da yapılması planlanan erken seçime ilişkin parti binasında yoğun katılımla gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Millet 24 Haziran’da sürekli kandırılan iktidara şefkat tokadı yapıştıracaktır. Biz seçim startımızı verdik” diyerek ceketini çıkararak hazırız mesajını verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz gün 24 Haziran’da erkem seçim yapılacağını açıklamasının ardından Saadet Partisi İl Teşkilatı parti binasında bir araya gelerek basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısına SP İl Başkanı Nurettin Çelik’in yanı sıra il yöneticileri ve ilçe başkanları katılım gösterdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Çelik, “Bu karar bizi hiç şaşırtmadı. Biz baskın seçim olabileceğini biliyorduk.  Nitekim biz, en başından beri hükümetin baskın seçim yapabileceği ihtimalini konuşuyor ve ona göre hazırlıklarımızı yapıyorduk. Baskın seçimi hiçbir zaman gündemimizden düşürmedik. Seçimi baskına dönüştürerek muhalefeti hazırlıksız yakalamayı umanlar fena halde yanılacaklardır. Bu seçim bizim camiamızda büyük bir sevinç ve heyecanla karşılanmıştır. İktidarın OHAL şartlarında seçime gitmesi ve ince hesaplarla bazı partileri devre dışı bırakmak istemesi, çare olmayacaktır. İktidar için batış kaçınılmazdır” dedi. 

 

ÇELİK (3)

 

“BİZ SEÇİME HAZIRIZ”

“Hangi tarih olursa olsun; herkes bilsin ki biz seçime hazırız” diyen Çelik, “ Hiç şüphesiz bu seçimin en büyük sürprizini Saadet Partisi yapacaktır. Aday başvurularımız 24 Nisan’da başlayacak. Biz bu süreçte il başkanı olarak devam etme niyetindeyiz. Ak Parti iktidarını, Saadet Partisinin yükselişi korkutmuştur. Çünkü bunların iktidarına ancak biz son verebiliriz. Artık halkımız gözünü, kulağını bize vermiş; Saadet Partisinin ne söylediğine, ne yaptığına bakar hale gelmiştir. İnsanları kutuplaştırmayan, ötekileştirmeyen kucaklayıcı samimi söylemimizle bu topraklarda yaşayan herkesin umudu olduk. Üniversitede okuyan gelecek hayali kuramayan gencin, İflas eden esnafın, toprağına ekemeyen çiftçinin, evini geçindiremeyen babanın, işsiz gencin umudu biz olduk. Biz 24 Haziran’da ittifakımızı yapacak ve iktidara yürüyeceğiz. Kiminle mi ittifak yapacağız? Bu milletle ittifak yapacağız. Sevgi ve saygı üzerine bina edilecek bu ittifak ile kurtulacak ve iktidarı emekli edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

CEKETİNİ ÇIKARDI (5)

 

“BİZİM YÜREĞİMİZE SU SERPMİŞTİR”

Çelik sözlerinin devamında, “Esasen 2019 yılında yapılması planlanan seçimlerin 1 yıl erkene alınması millet için çok büyük bir fırsatı da beraberinde getirmiştir. Bu seçim ülkenin bunalımdan çıkması için bulunmaz bir fırsattır. Milletin bu fırsatı değerlendirip, beklenen değişimi gerçekleştireceğinden zerre kadar şüphe etmiyoruz. Yeri gelmişken şunu da belirtmek isterim ki;  bizler seçim takvimi gereği 2019 olarak planladığımız değişimi, Sayın Bahçeli ve Sayın Cumhurbaşkanı’mız sayesinde 1 yıl erken yaşayacağız. Bunun için de kendilerine hassaten teşekkür ediyorum. Bu seçim bizim yüreğimize su serpmiş, gönlümüzü serinletmiştir. Bugün itibariyle de değişime 65 gün kalmıştır. Yani normalleşme için son 65 gün. Seçmen bunlara 24 Haziran’da “Güle Güle” diyecek, biz de 25 Haziran’da “Ya Allah” diyerek çalışmalarımıza başlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

DSC_0110

 

“SEÇİM STARTINI VERDİK”

SP İl Başkanı Nurettin Çelik sözlerini, “Hep birlikte göreceğiz. Boşuna ellerindeki mevcut güç ile kendilerini kandırmasınlar. Bütün medyayı satın alsalar da bu milletin oylarını satın alamayacaklar! Kavga üslubundan ve ötekileştirme siyasetinden usanan bu millet 24 Haziran’da sürekli aldatılan kandırılan iktidara şefkat tokadı yapıştıracaktır. Bundan zerre kadar şüphe etmiyoruz. Biz seçim startımızı verdik. Parti binalarımızı dün akşamdan itibaren bayraklarla donattık. Aday başvurularımız 24 Nisan’da başlayacaktır. Kalbi vatan aşkıyla çarpan Türkiye sevdalısı tüm vatandaşlarımızı bu kapıya bekliyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu