20 Ocak 2019 Pazar

Gönüllü Kültür ve Kızılay’dan Doğu Guta’ya yardım

Gönüllü Kültür ve Kızılay’dan Doğu Guta’ya yardım
Güncel Yazdır

Haber

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri ile Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi işbirliğinde Doğu Guta’daki Müslümanlar için 19 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında en az 5 bin Ramazan Kolisi yardım kampanyası başlatıldı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri, Suriye Doğu Guta’daki Müslümanlara Ramazan Kolisi göndermek üzere Türk Kızılayı Kocaeli Şubesi ile kampanya başlattı. Kampanyanın duyurusu ise Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda gerçekleştirildi. Toplantıya Kızılay Şube Başkanı Cengiz İpek, Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanı Şahin Yaşlık, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, İHH Kocaeli Temsilcisi Hatip Erkınay ve Gönüllü Kültür Teşekkülleri üyeleri katılım sağladı. 19 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan kampanya kapsamında Guta için 75 TL’lik bağış kolileri hazırlanıp Doğu Guta’ya götürülecek.

 

HİÇBİRİNE SESSİZ KALMADIK

Toplantıda ilk konuşan Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanı Şahin Yaşlık, “Geçtiğimiz Pazartesi günü bir trafik kazasında Vali beyin eşi ve kaymakamlarımızın eşlerine acil şifalar diliyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyoruz. Yerelde şehrimizle ilgili genelde ülkemizle ilgili insanlıkla ilgili hiçbir konuda sessiz kalmadık. Suriye sınırında bir savaş yaşanıyor. İnsanlığın bu kadar kaybolduğu bir savaşı insanlık bugüne kadar görmedi. Biz gönüllü kültür teşekkülleri olarak dil din ırk mezhep gözetmeksizin elimizin ulaştığı yere kadar yardımlar yapmaya çalıştık” dedi.

 

EN AZ 5 BİN KOLİ

Devamında Yaşlık, “Doğu Guta’ya 42 tane STK temsilcimizle birlikte Ramazan Kolisi hazırlayacağız. Hatay sınırına gidip ailelere bizzat teslim edeceğiz. En az 5 bin Ramazan kolisi hedefini koyduk. Ramazan kolimizi 75 TL olarak belirledik. Burada gönüllü bir hareket var. Biz bu ülkede gönüllülerin çok olduğunu düşünüyoruz. Maalesef batı buna sessiz kalıyor. İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı dinmedi. İslam coğrafyasına dışardan ve Batı’dan hiçbir şekilde yardım gelmeyeceğini unutmamamız lazım” ifadelerine yer verdi.

 

KIZILAY ÇADIRLARIMIZDA KALIYORLAR

Ardından söz alan Türk Kızılayı Şube Başkanı Cengiz İpek ise, “Kimyasal saldırılardan sonra mağdur olan siviller, şu anda bizim kurduğumuz Kızılay çadırlarında kalıyorlar. İnşallah kampanyamız bereketli olacak. Kamplarımız kuruldu, devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bağışta bulunmak isteyenler için Türk Kızılayı Bağış Hesap No

Ziraat Bankası IBAN No: TR77 0001 0001 6300 0018 6855 46

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu