20 Ocak 2019 Pazar

Ceyhan Hak İş’le bir araya geldi

Ceyhan Hak İş’le bir araya geldi
Siyaset Yazdır

Haber

“STK Buluşması” programı kapsamında Hak-İş Konfederasyonuna bağlı sendikaların yöneticileriyle bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçime dair, “İttifakla alakalı hususları milletimize anlatacağız. Yine Kocaeli en güçlü desteği verecektir” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan uzun bir aranın ardından geçtiğimiz hafta başladığı “STK Buluşması” programına bu hafta Hak İş Konfederasyonuna bağlı sendikaların şube başkanları ve temsilcileriyle bir araya gelerek devam etti. Ceyhan, geçtiğimiz hafta Türk-İş’e bağlı sendikaların yöneticileriyle bir araya gelmiş ve sorunlarını dinlemişti bu hafta da Hak- İş’e bağlı sendika yetkilileriyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu

 

YOĞUN KATILIM

Yahya Kaptan’da bulunan Kaptan Kafe’de gerçekleştirilen STK Buluşması programına AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra Hak-İl Temsilcisi ve aynı zaman Çelik- İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Liman İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bülent Akkurt, Çelik-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Arif Çolak, , Öz Orman İş Kocaeli Şube Başkanı Erkan Kolcu,  Öz-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Ramazan Çetin katılım gösterdi.

 

“ERKEN SEÇİM HAYIRLI OLSUN”

Programda konuşan Hak İş İl Temsilcisi Şerafettin Koç, “Türkiye seçim gündemine girdi. 24 Haziran seçimleri ülkemize hayırlar getirsin. Biz bu seçimde ortaya çıkan iradeye herkese saygı göstersin istiyoruz. Türkiye’nin önünü açan bir seçim olsun. Tüm siyasi partilerin ülkemizi düşünerek hareket etmesi gerektiğini ifade ediyorum. AK Parti İl Başkanı Şemsettin bey ve il yöneticilerimize davetimize icabet ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

“SENDİKALARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Koç’un ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Geçen hafta STK programlarımızı yeniden başlatmıştık. Bu hafta Hak İş’in konuğuyuz. Bizler sendikalarımızı önemsiyoruz. Bizim için aslolan işçilerimizin, memurumuzun kutsal emeğidir. Sendikalarımızın da bu emek için gayret gösteriyorlar. Bizler AK Parti hükümeti olarak özellikle çalışan kesimin hakkının korunması için elimizden geldiğince yolu açmak için gayretimizi ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

“İTTİFAKI MİLLETİMİZE ANLATACAĞIZ”

“Büyük bir sorun olan taşeron konusunu çözdük” diyen Ceyhan, “Taşeron konusuyla ilgili küçük bir konu daha var, o da halledilecektir. O süreçte bizlere destek olan sendikalarımıza duruşlarından, sabrından dolayı teşekkür ediyorum.  Dün Cumhurbaşkanımız 24 Haziran’da erkem seçim olduğunu duyurdu. Artık Türkiye’nin önünden erken seçim baskısını bertaraf etmek adına sayın Cumhurbaşkanımız yine liderlik örneğini ortaya koymuştur. İnşallah hayırlı olacak. Bizler de bu alınan karar çerçevesinde yaptıklarımızı anlatacağız. İttifakla alakalı hususları milletimize anlatacağız. Yine Kocaeli en güçlü desteği verecektir” ifadelerini kullandı.

 

“EĞİTİM PROGRAMLARI MUHTEMELEN ERTELENECEK”

Ceyhan sözlerini, “Dün alınan karar sözlü bir karar. Büyük ihtimalle cumartesi veya Pazar günü erken seçim kararı kanuni olarak alınacak. O karardan sonra YSK süreci açıklayacak. Süreç seçim kuruluna geçiyor. Ona göre biz pozisyonumuzu alacağız. Bugün 12.00’De yürütme kurulumuzla, 14.00’da da ilçe başkanlarımızla bir araya geleceğiz. Hızlı bir takvim olacaktır. Eğitim programlarımızın durumunu da kendi aramızda bir araya gelip değerlendireceğiz. Muhtemelen seçimden sonraya erteleyebiliriz gibi gözüküyor” ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu