26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül

Öğrenciler yararına kermes açıldı

Öğrenciler yararına kermes açıldı
Güncel Yazdır

İhsaniye Öğrenci Yurdu ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açtılar. Öğrencilere barınma imkanı sağlayarak kurs ve eğitim desteği sağlayan İhsaniye Öğrenci Yurdunun yaptığı kermes törenle açıldı

Kermesin açılış törenine İlçe Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,  Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman ve vatandaşlar katıldı.

 

Yurt Bahçesi’nde düzenlenen kermeste konuşan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ülkemizin daha ileri seviyeye gelebilmesi için eğitimli insan sayısının artmasına yardımcı olmamız gerekiyor. Her şeyin başı eğitimden geçiyor. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza sahip çıkmak fedakârlıkla olur. Ülkemizin ilerlemesi ve daha güçlü olması için evlatlarımıza ihtiyacımız var. En güzel yatırım, çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Derneğimiz, bu yatırımı en güzel şekilde yapıyor. Biz de onlara yardım etme gayreti içindeyiz. Özellikle kadınlar, gönüllülük esasıyla alın teri döküyor. Onların bu gayretini boşa çıkartmamak için onlarla birlikte bu mücadelenin içinde varız. Bu fedakârlığı gösteren herkese teşekkür ederim" dedi. Kermesin hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak kermesi düzenleyen İhsaniye Öğrenci Yurdu yöneticilerine teşekkür etti.

 

IMG_8490

 

Törende son sözü alan, Kaymakamı Altıntaş ise şunları söyledi: “Bu güzel kermeste sizlerle bir araya gelmekten dolayı çok mutluyuz. Önemli bir derneğin her yıl geleneksel olarak düzenlediği kermes, eğitim gören öğrencilerimiz için yapılmakta. Böyle hayırlı bir kermeste emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bizim hayattaki en değerli hazinemiz evlatlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirmek başta devlet olarak bizim görevimiz olsa da, sivil toplum kuruluşları da onların hayatlarını kolaylaştırabilir. Bu anlamlı faaliyetin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyor, Kermesin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

IMG_8486

 

Konuşmaların ardından kermes ağası seçimine geçildi. Kermesin bu yılki ağası, Murat Bat oldu. Kermesin açılış kurdelesi kesildikten sonra kermeste bir süre gezildi. İkramların yapılmasının ardından kermesin açılış programı sona erdi. Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi arkasında açılan kermes, 5 gün süre ile açık kalacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi