25 Mart 2019 Pazartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kocaeli'nin filmi çekilecek

Kocaeli'nin filmi çekilecek
Güncel Yazdır

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası münasebetiyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Turizm Haftası Kutlama Programı Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Kutlama programında konuşan Vali Aksoy, Kocaeli’nin tanıtımı için bir video hazırlanacağını söyledi

Turizm Haftası kapsamında, dün Sabancı Kültür Merkezi’nde kutlama programı düzenlendi. Programa Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Vali Hüseyin Aksoy özellikle deniz turizmi konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını överek, 4 ayrı noktada mavi bayraklı plajlarıımız olduğunu söyledi. Aksoy “Tarihi eserlerimizi yansıtan 7 müzemiz var” dedi.

 

39 PROJEYE 31 MİLYON TL 

“Kocaeli’de turizmi çeşitlendirmek bakımından birçok potansiyel var.” diyen Vali Aksoy, “Turizmin daha iyi bir noktaya gelmesinde katkı sağlayan seyahat acentalarına baktığımız zaman da toplamda 119 seyahat acentesi faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.  Belediyelerin çalışmalarına Valilik olarak katkı verdiklerini belirten Aksoy, “Emlak vergisi katkı payı olarak adlandırılan %10’luk dilimde Valiliğimiz son 4 gün içerisinde toplam 39 projeye 31 milyon 283 bin TL’lık bir katkı sağlandı” dedi.

 

TURİZM VİDEOSU

Başta İzmit olmak üzere ilçe belediyeleri yürüttüğü önemli çalışmaların da olduğunu belirten Vali Aksoy,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü yöresel yemeklerin kayıt altına alınması ve Kocaeli Türküleri “CD” çalışmasını çok önemsediğini belirtti. “Önümüzdeki dönemde Kocaeli’nin turizm değerlerini tanıtacak bir video çalışması yapacağız” diyen Vali Aksoy, Kocaeli için film müjdesi verdi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi