17 Şubat 2019 Pazar
şevval oruç

Kandıra Belediyesi bisiklet dağıtmaya devam ediyor

Kandıra Belediyesi bisiklet dağıtmaya devam ediyor
Güncel Yazdır

Kandıra Belediyesi, Kandıra’yı Seviyorum, Bisiklete Biniyorum Projesiyle Bisiklet Dağıtmaya Devam Ediyor

Kandıra Belediyesi ile İzmit Belediyesinin ortak projesi olan “ Kandıra’yı Seviyorum Bisiklete Biniyorum” için düzenlenen bisiklet dağıtım törenleri devam ediyor. Çerçilli Sefa Sirmen Okuluyla start verilen bisiklet dağıtım etkinlikleri Kaymakam Mehmet Sarıcan İlçe Standında ilçedeki Tasvire Hurşit Güneş, İmam Hatip, Şehit Abdülsamet Özen, Safalı, Mefküre, Özbey ve Ballar Anadolu Kalkınma Vakfı  ortaokullarında eğitim gören 5. Sınıf öğrencilerinin bisiklet sevinciyle sürdü.

 

İlçe Stadında gerçekleştirilen bisiklet dağıtım törenine Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  eşi Elif Köken, , İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,   Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Kandıra Belediyesinin geleneksel hale getirdiği Kandıra’yı Seviyorum Bisiklete Biniyorum projesi bu yıl da Kaymakam Mehmet Sarıcan İlçe Stadında düzenlenen törende  yüzlerce çocuğu sevindirdi.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi çocukların yüzündeki tebessümün adı olan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, bisiklet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada Kandıra’nın gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz çalıştıklarını, geleceğin teminatı çocuklara daha güzel yarınlar bırakmayı hedeflediklerini vurguladı.

 

Türkiye’de bisiklet dağıtımını ilk kez başlatan İzmit Belediyesi ile ortak bir proje geliştirdiklerini anlatan Başkan Köken, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın da desteği ile Kandıra’daki 5. Sınıf öğrencilerini bisiklet hediye ettiklerini ve desteklerinden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür etti.

Kandıra Belediyesi olarak vatandaşların rahat ve konforlu bir yaşam sürmesine yönelik çalıştıklarını anlatan Başkan Köken, Namazgah Tema Parkında hem çocukların hem de ailelerin gönül rahatlığıyla vakit geçirdiğini ve bahar aylarıyla birlikte gençlerin zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirdiği alanları ilçeye kazandırdıklarını belirtti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise yaptığı konuşmada, Kandıra Kocaeli’nin gözbebeği bir yer. Kandıra’ya her geldiğimde farklı mutluluklar duyuyorum.  Projenin Kandıra’daki mimarı olan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e de ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
GLOBAL Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi