25 Mart 2019 Pazartesi
Birol Aydın
Sibel Gönül

Kaldırımlara hissedilebilir yüzey uygulaması

Kaldırımlara hissedilebilir yüzey uygulaması
Güncel Yazdır

Başiskele’de hizmetlerini sürdüren Başiskele Belediyesi yaya kaldırımlarını standartlara uygun hale getiriyor. Kent estetiğini ön planda tutarak asfaltlanan ve betonlanan yolların yaya kaldırımları görme engelliler için hissedilebilir yüzeyli yapılıyor

Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde hareket etmelerine olanak sağlayan hissedilebilir yüzey uygulaması ilçe genelinde yaygınlaştırılıyor. Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Serdar Mahallesi Kaptan Sokak’ta yaklaşık 270 metre uzunluğundaki yolun çift taraflı yaya kaldırımlarını baskılı beton şeklinde, hissedilebilir yüzey uygulamalarıyla birlikte tamamladı. Başiskele’de yaşayan herkesin yaşam standartlarını arttırmak için hizmette sınır tanımayan, vatandaşlardan gelen önerileri de dikkate alan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu yöndeki çalışmanın devam edeceğini belirtti.

 

DJI_0424

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi