17 Şubat 2019 Pazar
şevval oruç

Başiskele'ye 8. yıldız İlyas Şeker'den

Başiskele'ye 8. yıldız İlyas Şeker'den
Güncel Yazdır

Başiskele Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılışında konuşan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a “7 Yıldızın yanına vatanına, milletine, bayrağına bağlı, inançlı gençler yetişmesine katkı sağladığınız için 8. Yıldızı da eklemelisiniz” dedi

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Zeki Aygün ve İlyas Şeker, AK Parti İlçe Başkanı Şahin Talus, İlçe Müftüsü Abdulsamet Erkul, Serdar Mahallesi Muhtarı Yaşar Erdaş, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Serdar Mahallesi Derebey Sokak’ta (Şehit Jandarma Er Fatih Sultan Karaaslan Parkı’nın yanında) yapılan Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi’nin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılışta ilk olarak konuşan Serdar Mahallesi Muhtarı Yaşar Erdaş mahalle halkı adına ve özellikle gençler adına Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür etti.

 

Image4

 

AMACIMIZ ÖZ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN GENÇLER YETİŞTİRMEK

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ise konuşmasında, “Serdar Mahallemizde açılışını gerçekleştirdiğimiz gençlik merkezi ve sosyal yaşam merkezimiz Başiskele’de 5’inci ama sonuncu değil, aynı hızla diğer mahallelerimizde yenilerini yaparak hizmete sunacağız.  Amacımız, Sayın  Büyükşehir Belediye Başkanımızın başlatmış olduğu kılavuz gençlik modelinin, Türkiye’deki modelini Başiskele’de uygulayabilmek. Burası sadece spor yapılacak bir mekân değil aynı zamanda gençlerimizin birbiri ile olan kardeşlik bağlarını kuvvetlendirecek, öz değerlerine milli ve manevi değerlerine sahip çıkmasını sağlayacak, ahlaki çöküntüye neden olan fazlalıkların üzerlerinden atılmasını sağlayacak. Mus’ab Bin Umeyr gibi, Fatih Sultan Mehmet gibi, Recep Tayyip Erdoğan gibi toplumun örnek ve öncü gençleri yetişecek” dedi.

 

DSC_5793

 

YAPMAK İSTEDİĞİMİZ GÜNÜ KURTARMAK DEĞİLDİR

Başkan Ayaz ayrıca “Yapmış olduğumuz gençlik merkezlerimiz, semt konaklarımız bayan spor merkezlerimizin her birisi aile huzuruna, toplumsal huzura katkı sağlamak için yapılmıştır. Bundan sonraki sürede ilçe müftülüğümüzle başlattığımız sohbetlerimiz devam edecek. Devamında Ayaz, “Değerli gençler, inşallah ülkemizin bundan sonraki süreçte de bundan önce olduğu gibi ecdadımızın yedi düvele koştuğu gibi ilimle fenle eğitimle garbın önüne geçecek gençler olarak yetişmenizi temenni ediyoruz. Yapmak istediğimiz günü kurtarmak değildir. Gençlerimizin bedenen ve ruhen aileleri başta olmak üzere toplumda öncü ve örnek olarak yaşamaları, milli ve manevi değerleri omuzları üzerinde baş tacı yapacak şekilde hareket etmeli, yarın kendi çocuklarına ve gelecek nesillere daha güçlü daha inançlı milli ve manevi değerlerini en üst düzeyde yaşayan nesillere teslim etmeleri içindir. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

DJI_0454

 

YEDİ YILDIZ’IN İÇİ BOŞ DEĞİL

Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, “Başiskele’de Yedi yıldızın içi boş değil. İçi vicdanla adaletle çalışma, azim ve imanla doldurulmuş bir yedi yıldız. Başkanına inanan ekip arkadaşları ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

DSC_5870

 

ŞEHRİ DE NESLİ DE İHMAL ETMEYECEĞİZ

Ardından söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin açılışı yapılacak merkezimizle birlikte sağlıklı, ahlaklı, başarılı gençler olarak yetişmelerini temenni ediyorum. Şehirde çalışmalarımızı sürdürürken nesli de ihmal etmeyeceğiz. Gençlerimizin hayatına dokunan, gençlerle bütünleşen tesisler yapmaya devam edeceğiz. ‘Nereye gidiyor gençlerimiz, niçin söz dinlemiyor?’ gibi serzenişlerin yerine onların hayatını kavrayarak, empati yaparak ne istediklerini sorgulamamız gerekiyor. Kendinizi o gençlerin yerine koyun. İnsan hayatı boşluk kabul etmez. Boşluktan maraz doğar. Sigara, insanın kendine en büyük ihanetidir. Geleceğe emin adımlarla yürümek istiyorsak sağlıklı bir toplum olmamız lazım” ifadelerine yer verdi.

 

DSC_5876

 

ORAYA 8. YILDIZI DA EKLEMELİSİNİZ    

AK Parti Milletvekili İlyas Şeker ise, “Yerimde otururken 7 yıldızı okudum. Bu 7 yıldız tamam da bu tesisle birlikte ve sizin gençliğe verdiğiniz önemi de bildiğim için oraya 8. Yıldızı da eklemeniz lazım.  Vatanına milletine bağlı, örf ve adetlerine saygı gösteren, inancını yaşayan bir gençliğin yetişmesine vesile olduğu için başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu kent maalesef geçmişte çok kötü ve hor kullanılmıştı. Ama AK Parti Belediyecilik anlayışı ile birlikte tüm hizmetler yapılmaya başladı. Bu hizmetler yapılırken tabi insanı yaşat ki devlet yaşasın düşüncesindeyiz. Bu tesislerde emeği geçen Hüseyin Başkanımıza, meclis üyelerine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi, 720 m² alandan oluşuyor. Şark köşesi, toplantı odası, kafeterya, mescit ve duş alma yerleri ile 65 adet spor aletinin bulunduğu salonda diğer spor merkezlerinden farklı olarak 165 m²lik alanda Okçuluk Salonu bulunuyor.

 

DSC_5894

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
GLOBAL Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi