21 Ocak 2019 Pazartesi

Cahit Elginkan’lı öğrencilerden imza kampanyası

Cahit Elginkan’lı öğrencilerden imza kampanyası
Eğitim Yazdır

Haber

MEB’in açıkladığı ‘Merkezi Sınav ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Listesi’nde yer almamasına tepki gösteren Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri, change.org üzerinden imza kampanyası başlattı

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan ‘Merkezi Sınav ile Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları Listesi’nde yer almadı. Önceki gün okulun öğrencileri ve velileri bu duruma tepki göstermişti. Öğrenciler şimdi de alınan kararın yeniden gözden geçirilmesi için "Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavla Alan Okullar Kontenjanına Eklensin" başlığı altında imza kampanyası başlattı. Kampanyaya yüzlerce insanın destek verdiği görüldü.

 

TARAFSIZ SESE İHTİYACIMIZ VAR

Kampanyaya destek çağrısında bulunan öğrenciler, “Bizler bu ülkenin geleceği olarak eğitimde adaletli kararlar alınmasını ve bölünmez vatanın yararına olan kararlar alınmasını istiyoruz. Bizler düşünen insanlarız, bizler öğrenen insanlarız, bizler okuyan insanlarız, bizler bu ülkenin insanıyız. Fakat bazı kararlar verildi. Bazı yanlışlar yapıldı. Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması hedefiyle çıktığımız bu eğitim yolunda yanlışların düzeltilmesi için tarafsız ve demokratik bir sese ihtiyacımız var” sözlerine yer verdiler.

 

İSTEĞİMİZ SESİMİZİ DUYURMAK

Devamında öğrenciler, “Bizim sesimiz, vatandaşın sesi sizlersiniz saygı değer basın mensuplarımız. Sizden isteğimiz bu şehrin eğitim kalitesi olarak parlak bir okulu olan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi'nin, MEB tarafından yayınlanan nitelikli okullar listesinde yer alabilmesi için bizim sesimizi insanlara ve yetkililere ulaştırmak ve change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasının bağlantısını internet sayfanızda paylaşmanız. Böylelikle çalınan emeğimizin karşılığı bize geri verilir. Sizlere şimdiden çok teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundular. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu