21 Mayıs 2019 Salı

Muaz Akdoğan 12 saniyede nakavt rekoru kırdı

Muaz Akdoğan 12 saniyede nakavt rekoru kırdı
Spor Yazdır

Kağıtsporlu Jeet Kune Do’cu Muaz Akdoğan Birinci Kocaeli Jeet Kune Do Şampiyonası’nda rakibini 12 saniyede nakavt (knock-out) etti

 

Kağıtsporlu Jeet Kune Do’cu Muaz Akdoğan Şehit Polis Recep Topaloğlu’nda gerçekleştirilen Birinci Kocaeli Jeet Kune Do Şampiyonası’nda İstanbullu rakibini 12 saniyede nakavt (knock-out) ederek şampiyonanın en kısa süreli galibiyetini gerçekleştirdi. Antrenörü Sijo Yüksel Yılmaz rekorla ilgili şunları söyledi: “İlk şampiyonaya katılım olsun diye ve alışsınlar diye Beyaz Şal sahibi çok yeni sporcuları da dâhil ettik. Eski sporcularımızdan Muaz Akdoğan’dan zaten iyi bir sonuç beklemiştik. Kendisi Sakarya Üniversitesi’nde BESYO’da okuyor. Muaz geçen sene Hasan Gemici Spor Salonu’nda tecrübe amacıyla ferdi olarak katıldığı Kocaeli Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda da birinci olmuştu. Salonumuzda onun partneri Dünya Şampiyonu Ferhing Kara’dır. Ferhing’e diyorum: “Ferhing bak dünya şampiyonu olmuş olabilirsin; ama dikkat et o senin salonunun şampiyonu. Sen dünya şampiyonu isen, o da Muaz Akdoğan.” Gerçekten gelecek için büyük ümit veren bir sporcumuz. Eğer o dünya şampiyonu değilse götüremediğimiz içindir. Şartlarımızı zorlayıp inşallah ondan dünya şampiyonluğu da bekliyoruz. Fakat sırada Türkiye Şampiyonası var. Rakibini 12 saniyede yenmesi bizi şaşırtmadı. JKD’de hız çok önemli. Şampiyona boyunca asıl JKD sparring’ini sadece o gerçekleştirdi. Muaz bu rekorla bir çabukluk yarışını da başlatmış oldu. Şimdi kendisinden ve diğer sporcularımdan bu rekorun geçilmesini isteyeceğim. Bakalım kırılamayacak rekor kaç saniye olacak ve kim gerçekleştirecek? Hedefimiz yıllar önce Şangay Spor Merkezi’nde Taylandlı bir şampiyonu üst üste nakavt ettiğim limittir. Kendisi Dünya, Tayland ve Hollanda şampiyonu idi. Öğrencilerimizin benim süremi geçmelerini ümit ediyorum.”

 

11944964_413392585522042_201322_n

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem