21 Mayıs 2019 Salı

25 bin öğretmen atanacak

25 bin öğretmen atanacak
Eğitim Yazdır

Van’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 25 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceğini, en fazla öğretmenin ise Van’a gönderileceğini açıkladı

Van'a giderek çeşitli ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, valilik binasında düzenlenen eğitim değerlendirme toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Bakan Yılmaz, yeni öğretmen alımı dönemini başlattıklarını belirtirken 25 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceğini açıkladı.

 

EN FAZLA VAN’A

Eğitimin kalitesinin artırılması için olmazsa olmaz unsurlardan birinin öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmak olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bunun için daha fazla öğretmen görevlendirmek gerekiyor. Son iki yılda 3 binin üzerinde öğretmen görevlendirmesi yapıldı. Sözleşmeli öğretmen uygulamasını başlattık. Yöneticilerimiz Van'daki eğitimin kalitesi eskiye oranla iyi olduğunu söylüyor. Yeni öğretmen alımı dönemini başlattık. 25 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bunlardan bin öğretmeni belki de daha fazlasını Van'a gönderme konusunda mutabakata vardık" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem