21 Mayıs 2019 Salı

Sijo Yüksel Yılmaz ile Rıdvan Manav Tayland’da buluştular

Sijo Yüksel Yılmaz ile Rıdvan Manav Tayland’da buluştular
Spor Yazdır

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta geleneksel olarak yapılan Uluslararası Thai Sanatları-Oyunları ve Festivali’nin üçüncüsü muhteşemdi. Altmışın üzerinde ülkenin katıldığı şampiyona Türkiye’den Sijo Yüksel Yılmaz ile Avustralya’dan Antrenör Rıdvan Manav’ı Bangkok’ta buluşturdu

12-22 Mart tarihleri ​​arasında düzenlenen 3. Uluslararası ve Tayland Dövüş Sanatları-Oyunları ve Festivali (ITMA), Avustralya toplumunun çok yakından tanıdığı Rıdvan Manav ile dünyaca ünlü Jeet Kune Do ustası Sijo Yüksel Yılmaz’ı Bangkok’ta bir araya getirdi. Sijo Yüksel Yılmaz bu vesileyle Tae Kwon Do’nun Avustralya’daki gururu Rıdvan Manav ile Özbekistan’dan Uluslararası Jeet Kune Do Federasyonu Başkanı Mikhail Kim’i tanıştırdı. Şampiyonada altın madalya ile Türk bayrağını dalgalandıran Ferhing Kara ve ona hiçbir desteği esirgemeyen Oğuz Yalçın da ustalarla bir aradaydı. Her iki usta da bir Türke rastlamış olmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

Avustralya toplumunun çok yakından tanıdığı Rıdvan Manav’ın yönetimindeki Australian Martial Arts Academy, Education Funding Company (EFC) tarafından 2016’da dünya birincisi ilan edilmişti. Manav’ın yönettiği okul, 1967’de kurulan EFC bünyesinde 700 okul arasında birinci seçilmişti. Australian Martial Arts Academy bu ödülü programları, öğrenci sayısı, öğrencilere motivasyonu, okullardaki başarıları, öğrencilerin ailelerine saygıları, insani ilişkilerde özgüvenleri, yardımlaşma duyguları gibi çok çeşitli kriterlerden dolayı hak etmişti. Kazandığı başarılardan dolayı Martial Arts alanında Avustralya’yı dünyaya tanıtan Australian Martial Arts Academy 2016 yılında aldığı ödül ile (Global Top Single Martial Arts School Award 2016) dördüncü defa uluslararası birinciliği elde etmişti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem