21 Mayıs 2019 Salı

Sijo Yüksel Yılmaz'ın öğrencisi Ferhing Kara dünya şampiyonu

Sijo Yüksel Yılmaz'ın öğrencisi Ferhing Kara dünya şampiyonu
Spor Yazdır

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta gerçekleştirilen 2018 Üçüncü Uluslararası Thai Sanatları-Oyunları ve Festivai'nde Türkiye Wushu Federasyonu'na bağlı Jeet Kune Do branşında Sijo Yüksel Yılmaz'ın öğrencisi Ferhing Kara +90 kilo kategorisinde Altın Madalya alarak 1. oldu

Kocaeli'de yıllarca İlim Yayma Cemiyeti'nin yurtlarında kalarak Jeet Kune Do sporu yapan Ferhing Kara Tayland'da 63 ülkenin katıldığı şampiyonaya katılan tek Türk olarak bayrağımızı onurla dalgalandırdı. Kara, "Branşımda ilk Dünya Şampiyonu olan bir JKD'ci olmaktan mutluyum. Bu şampiyona olimpik bir havada geçti. Tayland halkı ayağa kalktı. Dünyanın her yerinden çeşitli branşlarda sporcular Bangkok'a akın ettiler. Tayland devleti her türlü tedbiri ve kolaylığı sağlayıp kendi kültürünü tanıtmakla meşgul ama organizasyonu bizzat devlet yapıyor. Adımbaşı ring kurulmuş. Tam bir festival. Biz buraya gelince bayrağımız dikildi. Sayın Cumhyrbaşkanımızın istediği şeyi gerçekleştirdik: Başardık. Türkiye her yerde ve her alanda başarıyı hak eden dünyanın en güzel ülkesidir. Buradan başarımda katkıları olan hocalarım Yüksel Yılmaz hocama, İbrahim Yılmaz hocama, Özcan Yılmaz hocama, Salim Ulusoy hocama, Yusuf Burgul hocama, İslam Karaaslan hocama gitmemizde destekleri olan başta İlim Yayma Cemiyeti Başkanımız Fevzi Utaş beye, Şaban Özzaim ağabeye, Fidan Yapı'nın sahibi Ergül Fidan beye, Efesanport ailesinden Okan Efe beye, koç olarak köşemde tezauratlarıyla destekleyen Oğuz Yalçın ağabeyime ve tabi başta babam olmak üzere aileme çok teşekkür eder saygılarımı sunarım" şeklinde konuştu. 

 

29003918_1521850474580960_1364043035_n

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem