20 Nisan 2019 Cumartesi

Türk Cerrahi Derneği'nden Zor Yara Kursu

Türk Cerrahi Derneği'nden Zor Yara Kursu
Sağlık Yazdır

Türk Cerrahi Derneği tarafından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Cerrahide Zor Yara Kursu" yoğun katılımla gerçekleşti

Türk Cerrahi Derneği, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde "Cerrahide Zor Yara" adlı kurs verdi. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden alanında uzman hekimlerin katılım sağladığı kursa Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Düzenleme Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, Türk Cerrahi Derneği Başkanı Dr. Çağatay Çifter, çok sayıda asistan ve öğrenci katıldı.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kursun açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Düzenleme Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, "Üniversitemizde yapılan Cerrahide Zor Yara Kursu'na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hocalarımızın, asistanlarımızın, öğrencilerimizin göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kursu gerçekleştiren başta Türk Cerrahi Derneği Başkanımıza ve Kocaeli Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'ye de ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.

 

YARA SINIFLANDIRILMASINI ANLATTI

Kursa konuşmacı olarak katılan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Prof. Dr. Murat Akın, kurs tanımının bilgilendirmesi, yara sınıflandırılması, hasta değerlendirilmesi görsel çalışmalarıyla öğrencilerin sorularını cevaplandırmasıyla ilgi odağı oldu. Pratik uygulamaları da gösterdiği kursun çok verimli geçtiğini belirten Prof. Dr. Murat Akın, Türk Cerrahi Derneği'ne ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne ev sahipliği için teşekkürlerini sundu.

DSC_8350

HEKİMLERDEN UYGULAMALI EĞİTİM

Ankara Yenimahalle Devlet Hastanesi'nden Op. Dr. Aydın Yavuz negatif basınçlı yara tedavisini, Çorum Hitit Üniversitesi'nden Yar. Doç. Dr. Murat Kendirci cerrahi yara ve zor yaraları, Ankara Numune Araştırma Eğitim Hastanesi'nden Doç. Dr. Erdinç Çetinkaya yara yatağının hazırlığı konularını uygulamalı olarak tek tek gösterip anlattılar. Çok güzel verimli geçen kurs katılımcıların beğenisiyle son buldu. Katılımcılara Türk Cerrahi Derneği adına Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Prof. Dr. Murat Akın tarafından sertifikaları, konuşmacılara da teşekkür belgeleri takdim edildi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi