21 Ocak 2019 Pazartesi

Bilgi Köprüsü’nün haklı gururu

Bilgi Köprüsü’nün haklı gururu
Eğitim Yazdır

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 109 çalışanından 91’i kadın olduğu için İşkur ve İzmit Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ödül almıştı. Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz, böyle bir ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını açıkladı

ÇALIŞANLARIN 10’DA 8’İ KADIN
İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, bir kreş, iki anaokulu ve iki üniversiteye hazırlık özel eğitim merkezinden oluşuyor. Her yıl yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü kurumda 109 personelden 91’i kadın çalışan. İçlerinde genel koordinatör, okul müdürleri, öğretmen ve yardımcı öğretmenlerin de bulunduğu kadın çalışanlar nedeniyle Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ödüle layık görüldü.
IMG-20180310-WA0002
KORKMAZ: “ÇOK MUTLUYUZ”
Kadın istihdamının özendirilmesi ve iş hayatında kadınlara eşit şartlar sağlanmasını teşvik amacıyla İŞKUR ile İzmit Belediyesi tarafından verilen ödülün kendileri için anlamının büyük olduğunu belirten Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz, “2003 yılında faaliyete başladığımız ilk andan itibaren birlikte yol yürümeye başladığımız kadın çalışanlarımızla bugün bu noktaya gelmek, okul sayımızı 1’den 5’e yükselterek bu ödülü almak benim için daha anlamlı oldu” dedi.
IMG-20180310-WA0004
KADININ BAŞARAMAYACAĞI İŞ YOKTUR
Korkmaz, toplumsal refah ve kalkınma için kadınların iş hayatına katılmasının önemine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Bugün yalnızca eğitimde değil, birçok sektörde kadınların erkeklerin yaptıkları işleri daha başarılı şekilde yerine getirdiğini görüyoruz. Kadına eşit şartlarda çalışma imkanı sunulduktan sonra başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Yalnızca İzmit’te 92 binden fazla kadın çalışan olduğunu bilmek sevindirici. Ama bu yetmez. Bilgi Köprüsü olarak kadına eşit şartlarda çalışma ortamı sunmaktan çok mutluyuz. Yeni okulumuz Bilnet Kocaeli Kampüsü’nde de bakış açımız aynı şekilde devam edecektir” dedi.
Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu