14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

GÖRSEM Kadınlar Günü’nü kutladı

GÖRSEM Kadınlar Günü’nü kutladı
Güncel Yazdır

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan GÖRSEM Kocaeli Kadın Komisyonu Başkanı Gürsel Albayrak, “Sosyal ve siyasal haklarımız birer birer elimizden alınıyor. Kurtuluşun Atatürk ilkeleri ve Kemalist devrimlerin tamamlanmasıyla olacak” dedi

GÖRSEM Kocaeli Kadın Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dernek binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya GÖRSEM Kocaeli Kadın Komisyonu Başkanı Gürsel Albayrak’ın yanı sıra yönetim ve çok sayıda vatandaş da katılım gösterdi. Açıklamada konuşan Albayrak, “8 Mart Emekçi Kadınlar Günü, sömürüye karşı mücadele günüdür. Ülkemizde kadınlar, 8 Mart’ı emekçi kadınların canları pahasına verdikleri onurlu mücadelenin yıl dönümü olarak ele almalıdır” dedi.

 

“HAKSIZ SAYILMAYIZ”

Albayrak, “Sistemin sürekli engelli ürettiğini, bundan en çok kadınların etkilendiğini düşünürsek haksız sayılmayız. Kadınların mücadelesi cinsiyet ayrımcılığına karşı mücadele ile sınırlandırılmamalıdır. Kurtuluş savaşı ve Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız ekonomik, sosyal ve siyasal haklarımız birer birer elimizden alınmaktadır. Kurtuluşun Atatürk ilkeleri ve Kemalist devrimlerin tamamlanmasıyla olacağını biliyoruz” dedi.

 

EŞİTSİZLİKLER KALDIRILMALIDIR

Erkekle kadın arasındaki yasal ve fiili eşitsizlik, kadına karşı ayrımcılık, her türlü şiddet ve cinsel tacizler bütün sosyal ve hukuki temelleriyle ortadan kaldırılmalıdır diyen Albayrak, “Bu günü akşama kadar evde oturup kocasından hediye bekleyen, emekçi kadın mücadelesinden bihaber kadın sayısında ciddi artış var. Kadınların demokratik kitle örgütlerinde görev almalarını tavsiye ediyoruz. Yılda bir gün salon toplantıları yaparak ülkemizin bu felaketlerden kurtulamayacağını biliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu