18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Trakyalı kadınlar kurtlarını döktüler

Trakyalı kadınlar kurtlarını döktüler
Güncel Yazdır

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne üye kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir araya geldi. Trakyalı kadınlar şarkılar, türküler eşliğinde oynayarak adeta kurtlarını döktüler

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne üye kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Otel Asya’da gerçekleştirilen programda bir araya geldi. Program kapsamında emekçi kadınların önemi vurgulanırken dernek başkanı Kazım Bayarı yaptığı konuşmada, “Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının katılmadığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir” dedi.

 

KURTLARINI DÖKTÜLER

Programa katılan Trakyalı kadınlar Trakya yöresine ait oyun havalarıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü doyasıya kutladı. Yöresel yemeklerin ve yöresel oyunlarla Trakya havasını İzmit’te yaşayan kadınlar günün anısına bol bol fotoğraf çektirdi. Ayrıca Günün anlam önemi dolasıyla Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, Derneğin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programını organize eden dernek üyesi Sevinç Ustaoğlu Özmut’a tüm kadınlar adına çiçek takdim etti.

 

“GÜVENİN SİMGESİ KADINLAR”

Programda ilk olarak konuşan Derneğin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programını organize eden dernek üyesi Sevinç Ustaoğlu Özmut,”Bugün sevginin şefkatin ve güvenin simgesi olan hayatın her safhasında hiçbir karşılık beklemeden temel hak ve özgürlükleri için bedel ödeyen tüm dünya kadınlarının bu anlamlı gününü kutluyorum. Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bugünü hep birlikte kutluyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

“KADININ YOKSA MEDENİYET YOKTUR”

Özmut’un ardından sözla alan  Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Bayarı, “ 1910 yılından bu yana tam 108 yıldır, 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Emekçi Kadınlar gününde dünyanın her yerinde kadınların sorunları çeşitli platformlarda tartışılır. Konferans, gösteri ve eğlence gibi etkinlikler düzenlenir. Kadınlar arası dayanışma ve kadınları toplumdan beklentileri vurgulanır. Kadın toplumu oluşturan en önemli halkadır. Kadının katılmadığı bir topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir” şeklinde konuştu.

 

“KADINLARIN AKTİF GÖREV ALMALARI GEREKİR”

Konuşmalarına devam eden Bayarı, “Hayatımızı şekillendiren tüm alanlarda gerek karar alma mekanizmaları gerek temsil organları gerekse geleceğin şekillenmesinde etkin ve aktif görev almaları gerekir. Bu önemli günde bizimle birlikte olan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Birbirimize, ailemize, çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu